Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Doubs Mystique
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 21:36:00 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Kamamura

Datum
        2010-05-12

Absinthe
       Doubs Mystique

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        4508

Barva
        8 /10
Komentář
        Barvaje zářivě žluto-zelená, živě mi připomíná plastová pravítka z dob mé školní docházky. Mě osobně se vždycky tenhle odstín strašně líbíl, ale má jeden háček - v případě absinthe vypadá uměle. Pod všemi ostatními vzorky, které jsem dosud pil, si dokážu představit list nebo trávu v nějakém stádiu svěžesti nebo vadnutí, jen pod touhle barvou ne. Možná je to u tak údajně kvalitního absinthe rouhání, ale stejně, vypadá uměle. Navíc narozdíl od ostatních absinthů při stání v průhledné láhvi nemění barvu - všechny ostatní jdou časem dožluta.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche přichází pomalu, a nevytváří hustou, oddělenou vrstvu u dna, ale je to opar, který postupně houstne v celém objemu. Začátek ředění zpestřují zajímavé olejové stopy, které kopírují dráhu dopadajících kapek a víření nápoje. Celkově ale spíš slabší dojem.
Poznámka k barvě
        Klasický mléčný zákal, ovšem ze znatelným žlutozeleným odstínem, který jen posiluje mé podezření, že absinthe je čímsi ne zcela přírodním přibarven.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Aroma je příjemné, svěží, silné, lákavé, ale nadruhou stranu ničím vyjímečným nezaujme.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Mírně vodový, ne tak krémovitý, jako jiné špičkové absinty. Nicméně zde není znatelný žádný defekt.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Zde pro mě osobně největší zklamání. Zatímco chuť ostatních absintů se proměňuje, zpravidla od anýzové nasládlosti až po hořký pelyňkový závěr, tento absinthe místo melodie či příběhu nabízí pouze jediný, durový a líbivý akord. Hlavním poselstvím jako by bylo \"neurazit - já chci chutnat všem!\". Což se také nakonec daří - žádná velká hořkost, žádná alkoholováostrost, nic překvapivého, nikde nevyčnívá ani žádná neobvyklá bylina. Celé to připomíná naučený úsměv nějaké Miss. Prostě povrchně příjemný zážitek, který ale rychle vymizí z paměti.

Celkový dojem
        4 /10
Komentář
        Pro mě osobně byl i vzhledem k ceně tento absinthe spíše zklamání. Za okázalým zevnějškem (tvar lahve, třpytivá barva), se skrývá veskrze průměrný zážitek, který sice neurazí, ale ani nenadchne. Zpětně lituji, že jsem dal na recenze a koupil celou lahev. Jedna sklenice by v rámci absinthové turistiky stačila; opakované pití mě osobně nic nepřináší.


Celkové skóre na základě hodnocení: 71.5 %


<< x >>



Recenzent
        davar

Datum
        20.9.2010

Absinthe
       Doubs Mystique, 65%

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        7 /10
Komentář
        Žluto-zelený odstín, s nádechem spíše do zlatova. Není to úplně typická barva absinthe, proto body mírně dolů.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nastupuje příkladně pomalu. Ale ani při pomalém zavodnění ledovou vodou se nepodařil hutný zákal.
Poznámka k barvě
        Zákal s mírně nazelenalým nádechem

Aroma
        17 /20
Komentář
        Už první přičichnutí k tomuto absinthe dává tušit, kde bude jeho síla. Pelyněk, anýz a fenykl jsou v krásné rovnováze a vzájemně se doplňují. Při zavodnění se jednotlivé vůně ještě více oddělují a od poměru 1:1 i příjemně zesílí. Zvláště vůně pelyňku je moc příjemná. Ještě je znát mírná, jakoby příjemně citrusová složka.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutnost a pocit krémovitosti v ústech tomuto absinthe nechybí.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Skutečně dobře vyvážená chuť, zvláště konec jsem si skutečně užíval. Zde asi minutu doznívá příjemný dozvuk - ani stopa po alkoholu horší kvality. Na druhou stranu, jakoby vůně byla tou hlavní devizou tohoto absinthe - vzbuzuje očekávání nějaké mnohem výraznější chuti.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Tento absinthe bývá někdy označován jako \'moderní\' a můj dojem z tohoto absinthe je velmi dobrý. Svěží, příjemná a nevtíravá vůně, která dokáže vyplnit místnost a vybízí k degustaci. Anýz a fenykl nikterak neruší a tak si můžete vychutnat především kvalitní pelyňkové aroma, kterým se tento absinthe může pyšnit.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77,1 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 22:01:23, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doubs Mystique
PříspěvekNapsal: pát 14. kvě 2010 8:20:55 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Celé to připomíná naučený úsměv nějaké Miss. Prostě povrchně příjemný zážitek, který ale rychle vymizí z paměti.

tak to bolo pekne vystihnute ;) osobne som pil Doubs Premium 55%, farba tiez pekna no umelo vyzerajuca a chut vcelku prijemna no na absinthe az moc matova.

Neviem, akosi mi tato znacka pride dost "komercne" zamerana viac jej stranky. A to nemam predsudky, za to ze je z Juznej Afriky ;)

http://www.doubsabsinthe.com/

http://www.ponchos1910.com/site.htm

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doubs Mystique
PříspěvekNapsal: pát 14. kvě 2010 9:49:18 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Někde jsem četl, že tento absinthe nemá být pokusem o reprodukci těch tradičních, ale namísto toho je navržen tak, aby hověl dnešním chutím.

Čili jak píše Habu, je to ten moderní absinthe, co chutná moderně - bohužel, tedy pro mě osobně. Pokud ale člověk má třeba přítelkyni, a chce jí uvést do světa absintových chutí, tak v tom případě je to asi přesně ten nejvhodnější model.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Doubs Mystique
PříspěvekNapsal: pon 20. zář 2010 19:51:41 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia