Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 22:15:55 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Alchymista

Datum
        2010-01-11

Absinthe
       Oliva Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        5 /10
Komentář
        Bledě zelená barva, raději bych viděl tmavší.

Louche
        5 /10
Komentář
        Louche nastupuje pomalu a zlehka. Po dosažení poměru 1:3 je výsledný louche ale poněkud slabší a ne tam mléčný, jak bych chtěl vidět. Je to důsledek toho, co přijde ve vůni a hlavně v chuti.
Poznámka k barvě
        Vodnatá, lehce průhledná.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Aroma je na první nádech slibné, první co ucítíte je pelyněk a kupodivu velmi málo anýzu! Nepodařilo se mi vůbec identifikovat sladkou vůni fenyklu a ani yzop. Za to je tam něco, co si nevybavuju dlouho u žádného absintu.

Hutnost
        5 /10
Komentář
        Prvním pocitem byla velká trpkost a vzpomínka na léčivé sirupy proti kašli.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Není to bohužel žádná bomba, ze které bych si sedl na zadek. Chuť je hodně zvláštní a hodně ostrá. Všude dominuje pelyněk - ve vůni a v chuti. Destilovaný pelyněk ale ztrácí svoji trpkost, ale v případě Oliva absintu je poznat až moc. Netvrdím že je to známka špatného absintu, někomu to může naopak velice vyhovovat.

Celkový dojem
        5 /10
Komentář
        Jako celek musím hodnotit jen jako mírně nadprůměrný absint. Problémem bude asi jeho chuťová originalita na kterou nejsem zvyklý. Není to francouzský styl, ve kterém se snoubí chuť a vůně anýzu se zbytkem a není to rozhodně ani švýcarský styl slavný svým sladkým fenyklem a nádhernou vůní bylin. Asi bych v tomto případě věřil tvůrcům že se jedná o původní český recept, který plně v tradici českých hořkých likérů protlačuje pouze pelyněk. S Olivou jsem se dosud nesetkal a první ochutnání přišlo až dnes z obdarovaného vzorku. Pokud by se láhev v českých obchodech pohybovala kolem 500,-, tak by to byla zajímavost, která by našla své příznivce. Za současnou cenu z webu (90€!!) bych měl ale sedmičku Jade a láhev Antoine k tomu. Snadno uhodnete čemu bych dal přednost.


Celkové skóre na základě hodnocení: 60.0 %


<< x >>



Recenzent
        davar

Datum
        2010-01-13

Absinthe
       Oliva absinthe, 68%

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        5 /10
Komentář
        Žlutozelená, velmi světlá, vzhledem k tomu, že se jedná o verte absinthe

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nastupuje postupně, odspodu. Přesto se nejedné o plný, hutný louche. Barva po zakaleni je opalizujíci, nažloutlá. Během degustace začal zákal blednout poměrně rychle, takže ješte šel bod dolů.
Poznámka k barvě
        Mléčná, nádech spíše do žluta

Aroma
        12 /20
Komentář
        Aroma je svěží, příjemné, cítit je především vůně meduňky, dále pak kořenitá vůně pelyňku, vše působí vyváženě. Je poměrně málo výrazné-rozhodně nečekejte, že vám aroma provoní celou místnost, jako je tomu třeba u špičkových Jade absinthů. Alkohol zde nepůsobí rušivě.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Hutnost je dobrá, krémovitý pocit plnosti zde najdete.

Chuť
        11 /20
Komentář
        Hořkost! První doušek po svěžím meduňkovo-anýzovém rozběhu se po cca 10 sekundách propadne do výrazně hořké chuti. Toto sevření chuťových pohárků zase poměrně rychle odezní, ale úplně přehluší chutě ve středu. Konec je pak ve znamení stop anýzu a pelyňku. Tato hořkost tento jinak poměrně dobrý absinthe znehodnocuje.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Absinthe měl poměrně slušně našlápnuto, ale to nejdůležitější, chuť je dost sráží. Degustováno při zředění cca 1:3 s ledovou vodou. Pro milovníky slazení - cukr by dokázal chuť asi podstatně vylepšit. Oliva absinthe je zatím nejvíce hořký destilát, co jsem okusil a slazení se mi jeví jako nutnost. Tímto na mne působí absinthe jako lepší průměr. Za poměrně vysokou cenu je možné koupit podstatně kvalitnější kousky. Na okraj - nechápu krok výrobce, kdy na webových stránkách vystavuje fotografie údajně autentických receptů (http://www.olivaabsinth.com - část History of Oliva Absinth), ve kterých jsou některé komponenty zneviditelněny... co tím má být řečeno? Přesvědčit návštěvníky webu o pravosti receptůry? Rovněž o větách typu: \"Yes, we make the best Czech absinth...\" by se dalo polemizovat.


Celkové skóre na základě hodnocení: 58.5 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2010-01-14

Absinthe
       Oliva Absinthe

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        6 /10
Komentář
        Na to, že jde o verte, je barva hodně slabě zelená. Nicméně čistá a očividně přírodní.

Louche
        7 /10
Komentář
        Oliva reaguje na přidání vody celkem přijatelně. Dává si na čas, kalí se správně odspodu, jen ta hutnost by mohla být větší. Celkově na mě sice louche působí podobně jako barva, řídce, ale přesto bych louche i finální zakalení hodnotil velice kladně!
Poznámka k barvě
        Barva odstředěného mléka s velice nepatrným odstínem zelené.

Aroma
        12 /20
Komentář
        Vůně mi zvláštně imponovala. Zvláště nezakalená Oliva není nikterak nepříjemná, byť to na čichání moc není. Má malý zajímavý odstín, díky kterému jsem pokračoval v nasávání aromat. Při kalení i po finálním zákalu jsem začal cítit vůně, které napovídají, že hořkosti se Oliva asi neubrání.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Hutnost přítomna je. Není to v žádném případě pouze voda a alkohol. Ke kvalitním absinthům to sice nedosahuje, ale i zde musím hodnotit Olivu pozitivně.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Chuťový zážitek je velmi zajímavý. V obou směrech, v tom negativním i v tom pozitivním. Snad poprvé jsem cítil absinthovou hořkost jinde než na zadních hořkých chuťových pohárcích. Tento pocit \"hořkosti jinde\" je velice patrný při prvním doušku. Hořkost je cítit na přední části hořké části jazyka. A je samozřejmě nepříjemná a za to body musí dolů. Jde patrně o nejhořčejší pravý absinthe, jaký jsem kdy pil, na druhou stranu je o mnoho tříd méně hořký, něž absinthové maceráty. Po posledních doušcích se hořkost dostavuje až na konci, v pověstném ocasu, ve kterém je navíc cítit velice zajímavý chuťový profil, jenž by bylo vhodné vypíchnout, hořkost potlačit a chuť by stála za to. S vypití celého vzorku nemám problém, proto nadpoloviční hodnocení.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Podle mého názoru jde teprve o porod dobrého absinthu. Dojmem na mne působí velice podobně jako verte verze L\'Ptite, La Valdetra; slabě zelená barva, výrazná hořkost, očividně zkažený proces barvení. Každopádně nejde v žádném případě o absinthe hodný tak vysoké ceny, kterou známe z dob temna, kdy se toho o Olivě moc nevědělo. Nezbývá než doufat, že se Oliva bude rozvíjet kupředu!


Celkové skóre na základě hodnocení: 61.2 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 23:02:16, celkově upraveno 5

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: pon 11. led 2010 23:45:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Pekna recenzia, dik toto som aj ocakaval, obal nieje vsetko - aj ked by som tu starsiu flasku rad do zbierky:).
Len detail nevsimol som si obsah alkoholu.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 10:06:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dle tohoto má 68%

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 10:19:25 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ano, Oliva má 68%, psal jsem to i na ty sample lahvičky. Mimochodem dostali jste je už i někdo další? Sněhu je sice dost, ale Pošta by snad měla makat pořád ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 11:32:40 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Nabízejí se dvě otázky. 1) Nedošlo spolu se změnou lahve i k úpravě samotného absinthu? 2) Zůstává cena nadále zcela neadekvátní?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 11:52:32 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Asi se nenajde nikdo, kdo měl Olivu před výpadkem ve výrobě, takže nemůžeme porovnávat. Ale podle fotek na feeverte (viz Alchymistův odkaz) má nová várka určitě světlejší barvu.
Cena na českém trhu bude určitě mnohem příjemnější než v zahraničí a neměla by být vyšší, než absinty od Cami.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: úte 12. led 2010 19:05:48 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martin píše:
Ano, Oliva má 68%, psal jsem to i na ty sample lahvičky. Mimochodem dostali jste je už i někdo další? Sněhu je sice dost, ale Pošta by snad měla makat pořád ;)


Já zatím nic. Ale může to být na poště, jelikož přes den v bytě nikdo není a lístečky k balíkům obvykle roznášejí až další den. :-/

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: stř 13. led 2010 18:30:29 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
tak mě dorazila sbírka Jde absintů a tady jeden Oliva ale dostanu se k němu asi až o výkendu ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: pát 22. led 2010 23:33:51 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Promiňte, ale musím anglicky.

I've now had a chance to taste the Oliva. There are some interesting flavors there, that want the chance to develop. But there's A.a. in the second maceration. Stomps all over anything nice that's about to happen. Nasty. Pfuj.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oliva absinthe
PříspěvekNapsal: sob 23. led 2010 8:38:53 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Same thoughts. They probably used A.a. in the coloring process. However there's blanche version on the horizon! :ugeek:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia