Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: sob 07. zář 2019 22:23:09 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2019-09-07

Absinthe
       This is not Dubied

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        30082019

Barva
        10 /10
Komentář
        Tmavá olivově zelená s mírně zlatavým tónem. Navíc čistá, bez známky kalu. Tomu skutečně nelze vůbec nic vytknout.

Louche
        9 /10
Komentář
        Ukázkový a tabulkový průběh louche efektu. Mléčný kal začíná s mírným váháním odspodu, z čehož se formuje olejová vrstva na hladině, která je sice tenčí, ale zato drží poměrně dlouho, cca. do 3/4 kapání. Kdyby byl louche jen o píď hutnější, dal bych plný počet.
Poznámka k barvě
        Tmavá opalinová (londýnská;) mlha.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Základ dominuje! V plné síle! Ovocné hroznové aroma prýští z láhve jako pominuté. Chce to trochu trpělivosti a degustačního umu, aby se pijan pročenichal k jemnému pelyňku, kvalitnímu (ale nedominantnímu) anýzu a nenápadnému fenyklu. Tohle není nic pro nováčky. Chce to pomalu čichat, zastavit, nechat aroma převalovat v dutině nosní a pomalu vdechovat. Jen tak se lze dočichat k podobnosti s jiným absintem ze stejného domu - Justifiée & Ancienne. Opět absint, který se svou aromatickou charakteristikou nepodobá žádnému jinému absintu. Že je základ o dost dominantnější než bylinková složka, je třeba ale přičíst na vrub "Nedubiedovi".

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Sněhová a krémová smetana.

Chuť
        12 /20
Komentář
        Jůů... a hele. První doušek překvapil poměrně nečekanou sterilitou, ba co víc, prvních několik sekund jsem nevěřil, že piji alkoholický nápoj. Posléze přichází klasická trpkost, ale... sakra ale... tím to tak nějak hasne. :-o Lokám druhý doušek a snažím se opět soustředit na své chuťové buňky. Jenže... zase nic. :( Čekám nějaký ocas, nebo jakýkoliv náznak bylinkové chutě, ale přichází jen nenápadná sladkost (základu). Třetí doušek. Převaluji v ústech ze strany na stranu... nevěřícně kroutím hlavou a klopím další doušek... a nic, snad jen nepatrná trpkost fenyklu. Dávám pauzu... tohle přeci nemůže být možné! Ne. Opět něco fenyklu a něco málo anýzu.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        This is not Dubied má naprosto luxusní základ. Marc de Champagne hraje v tomto absintu prim. První a (bohužel) skoro jediné housle. Radost k tomu čichat, ale v chuti aby člověk absintu pohledal.


Celkové skóre na základě hodnocení: 75.0 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 22:45:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: sob 07. zář 2019 22:37:54 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Takové drahé pití, a přesto se najdou lidé, kterým nechutná. :S


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: sob 07. zář 2019 22:52:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Před recenzí jsem 3 hodiny nic nejedl ani nepil (jako ostatně vždy, když recenzuji). Takže hubu jsem mrtvou neměl. Nedubied je sice voňavá záležitost, ale chuťově... no zajímal by mě názor ostatních. :ugeek:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 9:58:07 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Takový rozpor jsem s tebou snad nikdy neměl. Ale zcela respektuju. Snad máš jen blbě naštělovanou hubu ;)
Jinak receptura je 1:1 s Dubiedem. Jediný rozdíl je v základu.
Nedubied má největší archivační potenciál ze všech absintů co jsem kdy udělal. Uvidíš. Vínovicové absinty se ukazují až časem. Pít to minutu poté, co to doručí kurýr, je ošemetné.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 12:17:36 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martin píše:
Takový rozpor jsem s tebou snad nikdy neměl. Ale zcela respektuju. Snad máš jen blbě naštělovanou hubu ;)
Jinak receptura je 1:1 s Dubiedem. Jediný rozdíl je v základu.
Nedubied má největší archivační potenciál ze všech absintů co jsem kdy udělal. Uvidíš. Vínovicové absinty se ukazují až časem. Pít to minutu poté, co to doručí kurýr, je ošemetné.
Poslední absint včerejšího večera (resp. dnešního rána) byl právě Dubied a to byl učiněný koncert. Uvidíme. Nechám Nedubieda v klidu týden... nebo měsíc.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 12:20:49 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Dubied je pecka. A to je na klasickém velejemném lihu... Včera jsem pil tu edici pro Národní galerii a byl jsem dojatý.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 15:29:14 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Mne kdysi taky nejela první šarže J&A. Pak sem se k ní po dost dlouhé době vrátil, přechutnal a byl to pro mne obrovský rozdíl. Něco podobného očekávám i u TIND, že časem bude získávat. Za všechno může čas :mrgreen:

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 16:42:57 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak ono to je takove osemetne, to je proste problem ze s tim komercnim uspechem to je tezsi... Driv nebyl problem k lahvim urvat i vzorecek ;) dneska ses rad kdyz urves lahev, dve max. to pak jednu holt otevrit musis.... Pak, nez abys to do nekonecna prelejval ji dopijes a nad tou druhou lahvi holt dumas, kdy je idealni ji otevrit na nejaky velky porovnani konstantne v case dojit nemuze pac tolik jich proste vetsina uzivatelu holt nema...... To je pak hrozne tezky to vychytat ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: ned 08. zář 2019 21:55:19 
Zelenáč

Registrován: stř 10. říj 2018 21:23:29
Příspěvky: 3
HNS píše:
Mne kdysi taky nejela první šarže J&A. Pak sem se k ní po dost dlouhé době vrátil, přechutnal a byl to pro mne obrovský rozdíl.


Že bych mu dal znovu šanci? První šarže J&A mě hodně zklamala, leží si tam už dlouho otevřená, nedopitá. Zkusím to s ní znovu.

Jinak s hodnocením This is not Dubied celkem souhlasím. Krásně voní, i v chuti jsou hrozny výrazně cítit. Bylinná složka ale neudeřila tak silně jako u Dubiedu nebo Vytroubeného. Chutná mi, to bez jakýchkoli pochybností, jsem tedy zvědavý, kam se to vyvine časem.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: This is not Dubied
PříspěvekNapsal: pát 04. říj 2019 21:49:08 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Za me asi takhle, voni to moc pekne, louche slape a je radost se na nej divat. Prvni lok a zacatek se tvari hutne, vune dobra tesim se co to udela v puse, polykam a nic..... Hutnost,bylinky nic trosku to zastipe a mam v puse prazdno..... Pokud by jsem neznal tu podobnost s Dubiedem, nehledal bych ji.
Pripomina mi to Duplais Ballance, ten se taky vybalancoval az do neutrality.... Otazka je jestli me na konci stipe ta grapa, nebo se tam schovava ten pelynek - pokud by jeste vybehl muze to bejt pekne pelynkova mrska ovsem je otazka jestli tam naskoci i dalsi rozverna chut, ci by to zustalo jako cistej pelynkac - la faucile a ty jsou momentalne na trhu hravejsi pro me urcite :) - frontiers.....

Kazdopadne radsi bych pravidelne dostupny Dubied, nez toto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia