Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Helfrich Blanche
PříspěvekNapsal: pon 14. pro 2009 23:05:48 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2009-12-14

Absinthe
       Helfrich Blanche

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        17 Jan 2009

Barva
        10 /10
Komentář
        Průzračný blanche, bez chyby.

Louche
        9 /10
Komentář
        Louche možná příliš jednoduchý, ale přesto bez větších problémů. Finální drink je dostatečně hustý, ale přeci jen do dokonalosti něco málo chybí. I tak, skóre velmi vysoké.
Poznámka k barvě
        Takřka dokonalý mléčný zákal.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Vůně přímo z láhve i z nezkalené sklenky napovídá, že jde o aromaticky velmi povedený produkt. Vůně během louche se samozřejmě ještě rozvinula, aby se ve finále trochu ztratila do pozadí. Nicméně jde o další naprosto originální a jedinečnou vůni, kterou neucítíte u žádného jiného absinthu, čehož si velmi vážím. Aromatu nic nedominuje a přesto je vůně velmi výrazná. Kdyby si blanche Helfrich udržel sílu svého aromatu i po zkalení, měli bychom zde velkého konkurenta Jade absinthů.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Doufám, že jsem Helficha moc nezavodnil, jelikož mi přijde, že v hutnosti Helfrich trochu ztrácí. Na můj vkus by mohl být hutnější.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Nejtěžší hodnocení. Blanche Helfrich je jemný, hořkost není cítit vůbec, trpkost minimální. Žádná chuť nevystupuje do popředí a přesto velmi chutný. Chuť alkoholu je nepatrná, není takřka žádná. Helfrich blanche patří mezi skutečně lahodné absinthy, jehož ukončení výroby skutečně zamrzí.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Helfrich Verte jsem koštoval ještě před založením tohoto hodnotícího systému a již tehdy jsem považoval Helfricha za absinthového velikána. Blanche mi přijde o něco slabší, ale dojem může být pozměněn časovým odstupen koštování Verte verze. Helfrich absinthe je lahodným kouskem s výjimečnou vůní a chutí. Skutečnost, že tvůrce Helfrich absinthu rezignoval na výrobu, je skutečně ranou pod pás všem milovníkům dobrého absinthu. R.I.P.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.0 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 10. úno 2024 21:53:27, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helfrich Blanche
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 9:46:29 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Absinth-oase.de vyhodil ceny Helfricha na dvojnásobek. :-( Tak to si další kousek zatím nekoupím.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Helfrich Blanche
PříspěvekNapsal: úte 15. pro 2009 19:25:25 
Tak to jsem v tom případě docela klikař,v sobotu jsem objednal jak verte tak blanche ještě za původní cenu 8-) trošku jsem tušil že to začíná hořet...


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia