Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 03. lis 2018 8:57:23 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Chronotechna :)
nevypadají špatně, co říkáte? :) Mám dneska narozky a po ránu si čtu článek o "znovuzrozené" značce :) , to si o koupení přímo říká :)
https://byznys.ihned.cz/c7-66322650-oli ... f0d95954a1
https://www.kickstarter.com/projects/15 ... gLXmPD_BwE

_________________
Krev je učinný energetický zdroj (Frank Herbert)
----------------- www.darujkrev.cz --------------------


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 03. lis 2018 15:42:50 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Koukal jsem na ně už dřív, ale za ty peníze to asi nepotřebuju, ta forma i obsah komunikace na kickstarteru s potencionálním zákazníkem má několik znaků, kvůli kterým to na mě moc důvěryhodně nepůsobí. Chybí mi tam navíc třeba informace o strojku.
Na pohled se mi ale líbí, byť jsem příznivcem spíše tradičního vzhledu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 03. lis 2018 15:51:00 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Podpořeno. Jsem zvědav, jestli stihnou ten březen 2019. Mám narozky, žejo.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 03. lis 2018 19:17:47 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Na Chronomagu v diskusi k tomuto kousku se včera vyjádřil jeden z lidí, co za tím stojí, teď jsem to četl. Pár věcí trochu ozřejmil. Můj zájem o tento kousek nestoupl na hranici, že bych za to pustil korunu, ale co mě teda překvapilo, jestli jsem to dobře pochopil, že stojí jako jeden z investorů za hodinkama Czapek. To jsou naopak hodinky, co mě zaujaly, protože jednak se to obešlo bez těch těch keců hrozných, druhák ten Czapek, po kterém je to pojmenované, žil u nás v Jaroměři a ve své době to byl jeden z významných hodinářských mistrů.

Jó, svět je malej...

Jinak, kdyby byl někdy zájem, je možné za celkem normální peníze (v mezích cen švýcarských mechanických hodinek) si nechat udělat hodinky třeba s absintovým nebo mafiánským motivem. Některé Švýcarské značky jsou nakloněny tomu, že udělají hodiny s cifrem podle přání zákazníka. Vyjít se vždycky musí z nějakého vyráběného modelu, aby to bylo realizovatelné, ale úprav je možných docela dost. Na Chronomagu už několikrát proběhla nějaká kampaň na tématické limitky.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 10. lis 2018 18:12:40 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Jo jo.. narozky mají vliv :) Není nad to si udělat radost pěkným chlapským šperkem:)

btw jsem se tam neregistroval, a když mně ani po třech dnech nepřišel jakejkoli email oznamující moji participaci, tak jsem kouknul do spamu a ejhle... fakt nechápu proč google blokuje emaily z něčeho jako kickstarter... to asi jako by blokoval maily z facebooku nebo amazonu. Tak každopádně aspoň vím, že se můžu těšit na nový hodinky.

Froggu, chápu lokální sympatie :) Každopádně tahle barva a design mně lákaj moc moc. Navíc rád podpořím něco co se alespoň tváří, že je Český :) Úplně nevidím problém participce se svýcarskými hodináři na znovu objevení české značky.. :)

každopádně to budou moje asi šestý hodniky... dám si chvilku pokoj.. hodně jsem odolával na níže uvedený Sloviho Tracery. Hodilo by se mi něco nejen na parádu do kanclu, ale i na práci kolem chalupy... ale radši jsem koupil nějakej absinth a na štípání dřeva si nechám letitý G-shocky...

...btw Slovi - jak jsi snima spokojnej? :) ...nosíš je i do drsných podmínek? nebál by si sníma štípat dříví?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 10. lis 2018 18:58:56 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
drahousek píše:
...btw Slovi - jak jsi snima spokojnej? :) ...nosíš je i do drsných podmínek? nebál by si sníma štípat dříví?

Hele, mám je už cca 3/4 roku a v podstatě je z ruky nesundavám. Jen občas abych namočil řemínek do octu a vyčistil ho. Zažily už víc jak 1000 výstřelů všech možných ráží, nesundavám je při žádný manuální činnosti, povozily se v různý technice a zažily několik opravdu nepříjemných mrd o pancíř, šutr, beton apod. Nutný mít na paměti, že to trochu ovlivňuje fakt, že je nosím obráceně, tzn. na vnitřní straně ruky. Na sklíčku žádnej škrábanec, luneta je v jednom místě na hraně lehce ošoupaná (viz fotky), jinak jsou v perfektním stavu. Udržuju je v podstatě tak, že jsou na mě, když se sprchuju a pořádně je namydlím saponátem, v sauně jsem je teda ještě neměl, ale tam bych je nebral spíš z principu než kvůli tomu, že by to nezvládly. Jinak zažily skoro všechno - déšť, vítr, písek, bláto... sníh a mráz se uvidí teď v zimě. Ale nečekám nějakou změnu. Měsíční odchylka je stále cca stejných 4-5 sekund, dám jim ještě 2 a 1/4 roku a půjdou poprvý do servisu, aby mi je vevnitř vyčistili, vyměnili baterku a přetěsnili. Doufám, že vydržej než přijde po 10 letech na výměnu tritia a pak... kdo ví. Chytrý hodinky stále nechci a GPS prej budem možná fasovat v práci. :)


Přílohy:
04.jpg
04.jpg [ 140.97 KiB | Zobrazeno 1797 krát ]
03.jpg
03.jpg [ 195.82 KiB | Zobrazeno 1797 krát ]
02.jpg
02.jpg [ 219.29 KiB | Zobrazeno 1797 krát ]
01.jpg
01.jpg [ 237.5 KiB | Zobrazeno 1797 krát ]

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 10. lis 2018 19:34:29 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
A do hajzlu... tohle jsem neměl vidět!
http://www.hodinkytraser.cz/traser-p66-csr-100-l-e/

Přemejšlím o tom, že koupím a ty svý se slevou prodám...

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: sob 10. lis 2018 20:30:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
drahousek: Že je to skládačka ze Švýcarska, to by mi nevadilo, ostatně, tak to dělá i mnoho značek, co už si i udělalo nějaké jméno, vadí mi spíš spousta, podle mého, přihlouplých markeťáckých řečí, až úplných nesmyslů. A pak taky použití té značky bez jakékoliv souvislosti s její historií. Jak mě zaujal vzhled, tak mě odradila ta prezentace. Na druhou stranu, to jsou jen moje subjektivní vnitřní problémy s tím. Fakticky to za ty prachy bude výhodnej kup, protože podle parametrů to vypadá na Sellita strojek, zajímavej vzhled a pravděpodobně švýcarskej podíl výroby alespoň do té míry, aby to mohlo být označené jako swiss made. To nikdo z aspoň trochu zavedených značek levnějc neumí. Z tohoto pohledu to budou rozhodně lépe investované peníze, než dávat tu raketu, kterou si říká Prim. Jen ten Prim se zas dá, i přes to, že používá i překupované kalibry, považovat za českého výrobce.

Po tom, co jsem koupil ty Stowy, jsem si říkal, že už to mám tak nějak uzavřené na nějakou dobu, mám hromadu hodinek co nenosím, pak automatický flígrovky Stowy, co nosím denně, pak jedny Davosy Classic s ručním nátahem k obleku a víc nepotřebuju. No ale co jsem začal tahat Stowy, mám zas nějak pocit, že potřebuju ještě nějaký hodinky na práci na stavbě a na střelnici, občas taky vymetám nějaký podzemí... takže asi nějaký quartzky... No, snad mě to za chvíli přejde :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: stř 28. lis 2018 21:09:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
@Slovi: Tak ten link jsi sem neměl dávat :) Nejdřív jsem o tom asi tejden přemejšlel. Přeci jen pár dní předtim jsem si koupil ty černý krásky :) Zvažoval jsem i vzít ty Tvoje ať si koupíš tý trikolorní :) Přecijen jsem o nich přemýšlel už z kraje roku jak jsi to řešil. Tak jsem přemejšlel přemejšlel :) ...měl tu stránku otevřenou pořád v každym prohlížeči..... no a pak si na jejich stránkách všimnul, že si lidi vymejšlej čísla který by chtěli. No tak sem jim taky napsal, že jestli mají 99, 66, 81 nebo 27 tak je beru. A "bohužel" 81 měli volnou :)
Trošku se mně nelíbí ty veliký čísla sekund, ale co naplat, svítící vlajka, hezkej řemínek a možnost je nosit na těžkou práci kolem baráku zvítězila. Doteď jsem měl jen g-shock solární Casia na podobnou aktivitu, ale to sou digitálky, chyběj ručičky :)
Každopádně je ještě nemám. Psali, že čísla nad 60 mají dostat až v prosinci, ale mám je zamluvený :) Tak se těšim :)

@Froggg: Swiss skládačka to je, vzhledem k povaze majitele to i chápu za pozitivum :) Úplně jsem neřešil markeťácký nesmysly. Chápu, že když neznáma firma, neznámej člověk chce udělat hodinky, musí něčím prorazit. Něčím zaujmout. Někoho chytne na družici a space materiály, někoho na barvy, někoho na zajímavě a snadno vyměnitelný pásky dle nálady/chutě/potřeby. Mně prostě zaujaly jednoduchostí. Křásný a hlavně černý. Co u mně taky vítězí, je snaha vytáhnout fakt zajímací jméno firmy z propadliště dějin. Třeba bude mít úspěch a budeme mít za dvacet let další českou značku hodinek, a to rád podpořím :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hodinky
PříspěvekNapsal: čtv 29. lis 2018 0:11:21 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Dizajn je fajn, ta kombinace barev táhne, navíc minimalistické pojetí, tenhle vzhled mě zaujal už před cca 8 lety na Marvilkách:
Obrázek
Netroufám si tvrdit, do jaké míry tam byla inspirace, ale Chronotechny jsou ve výsledku konzervativnější a uhlazenější, takže se mi líbí ještě víc.

černá na hodinkách bývá trochu problém obecně, oni lákají na tu nejčernější, jeden by to skoro musel mít. Kéž by se to povedlo, co možná nejlépe, a přispěvatelé byli spokojení.

Co mě bude upřímně zajímat, jak se budou projevovat škrábance. Já mám všechno moderní v nerezu, některý starší v pochromovaný mosazi. V nerezu se to dá rozleštit, zrovna teď budu řešit jeden škrábanec na Davosách v nerezu, ale škrábanec na těch pochromovaných je konečná. A třeba hrany není potřeba ani škrábnout, ty se na tom ošoupou nošením. Takže mě zajímá, jak se bude chovat povrchovka na tom pouzdru Chronotechny. Píšou, že je to DLC, to by nemělo jít snadno poškrábat, ale už jsem viděl DLC nože a hodinky, kde se povrchovka odloupla jakoby po šupinkách.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia