Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Belle Amie
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 20:29:31 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2011-06-24

Absinthe
       Belle Amie

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Naprosto čistá zelená! Dokonce ani náznak olivově zelené, případně hněď staření. Až mi to připomíná Berthu de Joux, což mi připomnělo i podezření na chemický stabilizátor barvy. :-/ Uvidíme, možná to je jen mladým absintem.

Louche
        9 /10
Komentář
        Průběh louche he učebnicový. Sakra dlouhý nástup, ale finální zákal je hezky hutný. Není to sice úplná mlha, co by se dala krájet, ale přesto vysoké skóre.
Poznámka k barvě
        Zelené vodnatelnější mléko.

Aroma
        16 /20
Komentář
        OU! Tak tohle ve mně probudilo skutečného schizofrenika! :-o Při prvním nádechu lahodný pelyněk, jenž byl následován nějakým, s prominutím, smradem, který mi bránil dalšímu čichání. x-) Prvních pár kapek vody zahnalo jak pelyněk tak všechno ostatní, aby se to všechno vrátilo těsně před finálním zavodněním, kde vystrčil růžky i onen neřád, co se mi tam nelíbil, jen se tentokrát rozvalil jak paša a celkem nakonec příjemně splynul s pelyňkem. Mimochodem jestli toto má být ten puškvorec, tak se s ním budu muset v budoucnu ještě pořádně poprat. Naštěstí je konečné aroma jemné, vyvážené a dokonce se do popředí dostaly bylinky z barvení, které je možné cítit u St. Antoine. A opravdu jsem dlouho přemýšlel, co mám dát za hodnocení. :-o

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Sametové vlny přelévající se sem a tam. Sice o prsa, ale hutnost opravdu dobrá.

Chuť
        16 /20
Komentář
        ...ajaj, stejně jak u vůně, tak i u chuti nebudu mít lehké hodnocení! x-) Nejdříve to horší. V prvních doušcích cítím palčivost alkoholu více než je zdrávo! Krom toho jde ale o velice zakulacený kousek, který si s vyvážeností tyká, jakoby spolu ovce pásli. :) Skutečně jedinečné souznění všech chutí, které dráždí prakticky všechny chuťové pohárky na jazyku, od těch sladkých, přes kyselé (!!!) až k hořkým. A když ta bouřlivá smršť opustí dutinu ústní a člověk si řekne, že si dá další lok, hluboce vydechne a dostaví se mandlový ocas, jehož délka je extrémní! Takhle dlouho jsem na tzv. aftertaste ještě nečekal, o to větší to bylo překvapení. Co naplat, je to šílený Francouz a nikoliv konzervativní a jednotvárný Švýcar. Nebýt té lihovosti, skóre mohlo být mnohem vyšší. I tak je ale zábava Belle Amie pít.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Rád bych ochutnal Belle Amie za jeden nebo dva roky. Což znamená, že si asi budu muset koupit celou láhev. x-) Belle Amie něco jako všechno v jednom. Je tam profil Duplais, St. Antoine, dokonce i prebanové mandlovosti, jinými slovy velice lákavá záležitost do archívu... nejen kvůli dobře vypadající láhvi. ;)


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 02. úno 2024 21:48:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Belle Amie
PříspěvekNapsal: pát 24. čer 2011 20:45:26 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
U Belle mám největší problém právě s tou čpavostí alkoholu. Stářím se to dost zlepší a tak je archivace u tohoto absintu nutností. Ten smrádek, který jsi identifikoval byl ještě výraznější u předchozí šarže, ale puškvorec to 100% není.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia