Změnit velikost textu



Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: yanko_panko
PříspěvekNapsal: čtv 02. bře 2023 10:17:20 
Zelenáč

Registrován: čtv 02. bře 2023 9:24:55
Příspěvky: 6
Ahoj,

mé jméno je Jan, avšak rád si říkám Jenda, Čenda či Janko - všechny tyto varianty mě oslovují.

Poprvé jsem ochutnal absinth v Absinthovém klubu Les v Ostravě, kam jsem se vydal s přáteli po koncertu Vypsané fixy, čekajíc na první ranní spoj. Génius loci tohoto podniku mě zcela uchvátil a já propadl kouzlu tohoto nápoje. Během jediného večera jsem ochutnal přibližně čtyři různé druhy absinthu a seznámil se s jeho fascinující historií. Bylo mi tehdy 18-19 let a nikdy by mě nenapadlo, že o několik měsíců později budu vlastnit svou vlastní fontánu a budu si kupovat první lahve absinthu od Žufánka. I když to pro studenta byla značná investice, nezapomenu na první příležitost k představení této magické látky mým kamarádům na jednom ze studentských večírků.

Poté, co jsem dokončil bakalářské studium, jsem se rozhodl přestěhovat do Afriky - do Ugandy, kde pracuji již téměř dva roky jako účetní. Bohužel jsem si nemohl dovézt svoji fontánu, avšak doma na mě čekají několik lahví absinthu, které jsem si nechal uložit a těším se, až se za půl roku budu moci opět vrátit a ochutnat je.

Jelikož se v České republice nacházím pouze dvě měsíce v roce, snažím se co nejvíce využít svůj sociální život v této době a rád bych se setkal s ostatními nadšenci absinthu. Proto jsem se rozhodl registrovat na tomto fóru, abych získal více informací o různých druzích absinthu a nakoupil si vzorky či lahve. Těším se na setkání s dalšími komunitními členy.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: čtv 02. bře 2023 10:50:02 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
Nazdar Yanko! :)

Díky za představení. Nikoho z Ugandy tu asi zatím nemáme!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: čtv 09. bře 2023 21:01:01 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Vítej Jendo Čendo :)
Kdybys na nejakej absán v Africe narazil, určitě přivez nějaký vzorek :)
Co se setkávání a informací týče, tak to jsi tu správně. Třeba budeš mít po příjezdu štěstí na nějakou mafiánskou slezinu. Tak dvakrát do roka se většinou někde slezeme, plus 2x do roka se konají na Švajc-Francouzkém pomezí Absintové festivaly. Tak třeba alespoň trefíš tyto termíny(pozdní jaro a podzim).

_________________
Krev je učinný energetický zdroj (Frank Herbert)
----------------- www.darujkrev.cz --------------------


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: čtv 09. bře 2023 22:19:38 
Zelenáč

Registrován: čtv 02. bře 2023 9:24:55
Příspěvky: 6
Nazdar Drahoušku :D

Popravdě mě ani nenapadlo hledat v Africe absinth, protože zrovna tady v Ugandě je problém sehnat i točené pivo.
Ovšem Afrika je obrovská a rozmanitá, např v Etiopii se pije pivo ve velkém a mají tam i české sládky....
V bývalých Francouzských koloniích jsou zase k dostání bagety, tak třeba by se tam i nějaký absinth našel :D
Tady v Ugandě se ve velkém jede místní banánová pánelka zvaná Waragi. Pro mě je to teda hnus když srovnám s klasckou domácí slivovicí. Ovšem to nemění nic na tom, že v Ugandě se vypije nejvíce alkoholu na hlavu v celé Africe.
Tady je video o Waragi a alkoholismu v Ugandě z kanalu VICE https://www.youtube.com/watch?v=zL3UHF5SlEU&t=2s
A zde je vidoe přímo z akce, kde je krásně vidět jejich destilační kolona, https://www.youtube.com/watch?v=bnMD1WhdkpM&t=842s Tohle je fakt pro zasmání.

Jinak jsem trochu zagoogloval a narazil jsem na Absinthe z JAR https://finebeverages.co.za/products/an ... illery-031 Podle počtu medailí bych to tipnul na nějaký lektvar... OVšem v popisku píší že se jedná o Absinth Francouzského typu. A obsahuje Africký pelyněk (jestli je jiný než evropský nevím) Ale obsahuje i nějaké jejich místní byliny, které jsou typické pro kmen Zulu a jejích šamanství.


Rád bych se k nějaké slizině přidal, klidně i té zahraniční, tento rok jsem začal s Francoužštinou, tak bych si ji aspoň mohl trochu procvičit a naposlouchat :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: pát 10. bře 2023 3:11:29 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
No tý brďo, banánovou pálenku jsem ještě nepil. Určitě koukej lahev přivézt. To bude zpestření nějakého srazu.

Rozmah koloniálních velmocí je vskutku zajímavá věc. Třeba v hlavním městě Laosu, Vientiane, máš takovej menší Vítěznej oblouk(jen asi tří pruh dokola), a bagety a kroasanty na každým rohu...docela zprestření oproti jiným asijským státům :)

Peliněk je všude jinej. I dokonce stejná odrůda má jiný vůně, chutě pěstovaná na úpatí Val di Travers a nebo v Brně, a nebo třeba na úpatí Jizerek-Krkonoš. Je to stejný jako s vínem. Všude mají Pinot Noir, ale všude je jiná půda a jiné klimatické podmínky. Velký vliv má jak na pelyněk, tak na to víno třeba veliký rozdíl denních a nočních teplot. Proto jsou nejvíc aromatický vína z vysokých nadmořských výšek, kde máš přes den 30 stupnů, ale v noci třeba jen 7-10.

Tak vidíš, že tam něco mají. Klidně objednej, vyzkoušej a koukej dovalit vzorky africkýho absánu :)

O Africe si rád poslechnu nějaký povídání. Já rozlišuju jen JAR a pistolníky z Konga a okolí a pak zbytek Afriky. Ale bude to děsně rozmanitý.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: pát 10. bře 2023 12:17:38 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Vítej.

To video o té výrobě je velmi zajímavé. Ani neznalost jazyka nevadila.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: pát 10. bře 2023 12:50:31 
Zelenáč

Registrován: čtv 02. bře 2023 9:24:55
Příspěvky: 6
Pokusím se tady něco splašit, oni tady palí i další ovoce jako ananas nebo mango. Tak uvidím co se mi podaří sehnat. Musíte ale počítat s tím že ta chuť zato určitě nestojí, nevím jestli se to palí za podobných podmínek jako na víše zmíněném videu. Ale když jsem to zkooušel chutnalo to jako destilovaný prach či kouř :D

Bývalé kolonie jsou opravdu něco neobyčejného rád bych se do nějaké Francouzské kolonie podíval a zjistil co všechno tam po nich zbylo :D

Díky za info k pelyňku, tohle jsem netušil. O to má teď větší chuť ochutnat absinth z konitinentu červéné země. Jeden můj známy jednou ročně jezdí do JAR, tak třeba mi ho doveze a dáme nějaký košt :D

Já Afriku zatím moc neprocestoval, prakticky jsem byl jen v Ugande a Etiopii, a stále jen pracovně, takže nějaký cestovatelský povídky nemám. Spíše bych dokázal vyprávět o střetech v kadodenním životě když pracuji s místními :D

Jo všichni bereme afriky tak trochu jako kontinent než abychom znali jednotlivé země, přitom některé z nich mají co nabídnout. Ale tohle je na delší povídání :D






Měl jsem v plánu se do nějaké takové vesnice podívat a zažít tam nějakou párty/výrobu pálenky/oslavu svátku, ale mám teď jiné priority, ale třeba se v budoucnu poštěstí :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: pát 10. bře 2023 14:52:42 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4032
Jinak, pokud jde o Ugandu, tak se mi vždy vybaví...



_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: yanko_panko
PříspěvekNapsal: stř 15. bře 2023 7:05:24 
Zelenáč

Registrován: čtv 02. bře 2023 9:24:55
Příspěvky: 6
To jsou opravdu kultovní videa, to mě baví! Zrovna včera jsem četl článek, že pastor vyhrál v sázkách 100.000.000 šilinků, tak ukončuje svoji praxi Obrázek

Sent from my LE2123 using Tapatalk


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia