Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 65 z 70   [ Příspěvků: 694 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 70  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 01. říj 2019 23:09:45 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Wagi píše:
Btw. K tomu me napada mala anketa, mate nekdo 3 sarzi jeste v zavrene lahvi?
Pozitivní anketní hlasy mi házejte prosím do pošty, děkuji. :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 04. lis 2019 18:04:50 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Dneska vylet do Absosky - Kafkarna...
L'entete - pro me nic
La Charlotte - po dlouhe dobe nedopito
Minette - sakra, treti preslap slabsi verze...

Drobny vzorek ABSINTHE BOHEME - super vune, krasnej lounche, ale dojezd na lihu..... Skoda, celkove vylet trosku slabmi si, ale co...... Peknej pokec s obsluhou ;)))

Tesim se na Nymph no.2


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 28. bře 2020 14:36:16 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
No ..tady to teda nějak pěkně vázne...pánové..copak nikdo nepijete??? Suchej listopad - prosinec - leden - únor - březen ?????

No to snad ne :)

Tak přítelka chtěla koštnout nějakej absintík "bez hašlerek".... tak jsem asi před hodinou a půl, tj. cca v poledne, namíchal náš oblíbenej Sans Frontiers(díky bohu že tohoto lahodného voňavého moku mám ještě pár lahví) a Jade, no a když jsem to měl, tak ještě zmínila, že vlastně nechutnala HGčko..takže třetí sklenka..... no a já to tu teď dopíjím, a jsem tak nějak pěkně namr****j, a něco mi říká, že to zbíjecí kladivo, který mně dneska už dvě hodiny čeká v prastarý prádelně, nebude zbíjet tak úplně optimáně...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 16:55:55 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
díky dnešní habuově návštěvě jsem se dostal ke vzorkům elizabeth hadley richardson, hemingway's 100 days absinthe a stranger absinthe. před hodinou... eh, dvěmi jsem postupně popil první ze dvou sklenek od každýho, teď při přepisování poznámek jedu druhý kolo a reviduju první dojmy. ač bych mohl, nebudu z toho tvořit klasickou recenzi, protože čím dál víc mám pocit, že číselná škála je naprosto neempirická, já jsem hovno senzorik, musí tak stačit subjektivní popis pitého.

#1 stranger
barvu ve sklence má až zvláštně světle (na verte) zelenou, spíše nažloutlou. nenaředěný voní hodně kořenistě, evokuje lehce žábu. jsou tam nasládlé tóny. nemůžu se obránit dojmu "becherovka-style", cítím výraznej pelyněk. louche je olejnatý, zakalení se objevuje vyrovnaně v celé sklence s výrazným opožděním, olejnatě oddělená hladina se objeví slabě a na chvíli. zakalený má mléčně zelenou barvu. na pohled ne právě neprostupnou. u naředěné sklenky dochází k výrazné změně vůně. řekl bych to jako od "becherovky k tondovi". objevuje se sladkost, anýzové tóny. hodně do pozadí jde koření a pelyněk. škoda! hutnost doušku je přiměřená. plnej pocit v hubě. chuťově na rozdíl od vůně je koření zpátky. úplně zmizela becherovka, zůstal výrazně bylinně-kořenistý dozvuk, trpkost vzadu na jazyku. 1# sklenka, necítím mandle. #2 sklenka, kde se kurva vzaly? najednou tam jsou. hodně schovaný, kamuflovaný tou latentní sladkostí, ale jsou. zvláštní! ne, nespletl jsem si flakónky. chuťový profil je příjemný, výrazný, ale nikterak agresivní. // řekl bych, že to je takovej fajn tonda, co vzpomíná na žábu, spustil se s mandlí... ale má to jako na see-saw. jednou ano, jednou ne. jednou ano, jednou ne. podivuje mě diametrální rozdíl mezi první a druhou sklenkou.

#2 richardson
výrazně žluto-zelená barva! dost se mi líbí. od prvního čuchnutí cejtím žábu. jako, ŽÁBU! je tam přesně taková ta kořenistá, nesladká becherkovka. zároveň tam jsou takový agresivní tóny. s přidáním vody se okamžitě objevují olejnaté stopy. v louchi na rozdíl od strangeru jsou jasně zřetelné bílé chomáčky. olejovitá hladina je výrazně oddělená, nicméně poměrně okamžitě mizí a nápoj se pojí v jeden celek. výsledná barva je tmavší než obvyklá, zeleně-žlutá. v naředěném absintu úplně zmizelo koření. ta vůně byla najednou pryč. objevil se pelyněk a nemůžu si pomoct, ale hodně luční tráva-seno. nejednalo se ovšem o nepříjemnou vůni! v držce je hutnost opravdu výrazná. okamžitě absint zaplní celou držku a obtěžká jazyk. v chuti je cejtit spousta pelyňku, není tam ta kořenistost, dozvuk je výrazný, ale ne hořký a trvá příjemně dlouho. // vybavuje se mi jeden ze starších toníků, cca 2017 éra. baví mě víc než stranger. říkejme mu starší brácha tondy.

#3 100 days
tady jsem měl poznámky třetinový oproti předchozím. najednou jsem měl pocit, že piju do třetice dtto. barva byla pěkně absintově zelená. jsem si sice velkej fanda vínovicových dead leaf, ale tohle je prostě barva, kterou od verte absintu očekávám. vůně je obdobná jako u richardsona/strangeru, ale na rozdíl od nich tam necejtím nic víc než to koření/byliny. ať čichám, jak čichám, jen tohle. popis louche je skoro na ctrl+c & ctrl+v z richardsona. rozdíl je v délke trvání olejové vrstvy, vydržela dýl. oceňuju perfektní hutnost v puse. buď jsem lepší trefil poměr, nebo je na tom líp než předchozí absinty (potvrzeno i druhou sklenkou). barva je spíše nazelenalá, neprostupná. v chuti jsem si napsal jediné - nebaví mě. napoprvé. podruhé mě trochu zarazila výrazná hořkost a zvláštní ocas. nicméně stále mám pocit, že piju furt to samé a chybí mi v tom nějaké ozvláštnění. // je to dobře pitelnej absint. bohužel nic na co bych si za rok vzpomněl...

závěrem-

dopíjím šestou sklenku, dvě hodiny s absintem a xiii.stoletím (metropolis, amulet). mám pocit, že jsem se popasoval se třemi bratry. pokud zůstanu na martinově dvorku, jeho rukopis je znatelný. znatelné také je, že se jedná o limitované edice... za mě poptávka navyšuje nabídku. rozhodně ve finanční rovině. mít šanci koupit flašku l'a, žáby... radši jdu do nich. j&a... čekám než budu moct uvolnit cash a skoupím co dokážu! momentálně nejlepší verte na trhu. tohle jsou dobré absinty (richardson), který vyčleňuje omezená nabídka. a nebo zajímavý absinty (stranger), který kurví spekulanti. za tu cenu je j&a lepší volba. spekulace vystřelují cenu do výšin. proč? 100 days utrpěl na tom, že jsem pil zároveň dvě lepší věci. teď při poslední sklence mi až tak průměrnej nepřijde. uvolnila se trochu ta "nebaví" rovina. za mě ale zábavný dvě hodiny s oblíbeným pitím a ten "nejsem opilej" pocit je důvod, proč mám absint rád.

a už jen tradičně: PŘEKUPNÍCI VŠECH ZEMÍ, VYLIŽTE SI PRDEL!

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 19:41:18 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Moc se mi líbí recenze lajf :mrgreen:

Slovi to pak zreviduje, s odstupem. Mám to podobně. Nebo nechá, to je fuk. Je z toho cítit ten bezprostřední fíling! :clap

Pot šetří krev :mrgreen: Recenze a zkušenosti šetří mafiánům ledviny, játra a cash :D

Slovi asi bude znát jiná motta, tak mne bude třeba u sklenky někdy vzdělá, co má kdo, je to celkem zajímavé :nod

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 22. dub 2020 21:38:20 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Me recenze nikdy moc nesli.... Kazdopadne Habu a jeho potulna laborator navstivila i me....... Na par veci jsem se tesil, takze sem se do nich pustil. Dojmy jsou po prvnich sklenkach, za prve si chci nechat odlezet dojmy, kdybych se v tom chtel p hrabat a za druhe jsem ani u jednoho z dnesnich favoritu druhou sklenici nechtel.......

Co si pomatuji:
E.H. Richardson - za me nejhezci etiketa ;) ale videl jsem ji jen na netu.... Kazdopadne prvotni vune - tak nejak nic vyrazneho (absinth) proc to, ale pisu je ze prvni cast louche cca 1/3 sklenky, mi ta vune vypalila nos - netusim proc, pozdeji se to srovnalo, ale prirovnal bych to k cerstve otevrenemu pytliku vetrovek...... Chut zdal se mi vyrazne sladsi nez jine Martinovi veci..... Vse ostatni - dobrej absinthe, jak ve skole 3... Rozhoduji chutove preference nekdo se vrati, nekdo ne.

Stranger absinthe - jako kazda limitka, chapu ze se to asi nevyplati, ale vzhledem k tomu jak ma Martin vymazlene etikety trosku me mrzi ty fixy...... Kazdopadne vubec newim co tu mam, kudy do toho.... Chut jednim slovem - neuchopitelna !
Pro predstavu, predstavte si misu Lasagni, kdy skladate chute a suroviny po vrstvach a na konci se to idealne spoji v kompaktni celek vyvazenych chuti... Kdybych nevedel, ze absinth uz je starsi rekl bych, ze se treba odlezi,ustali, ale to uz by "mozna" melo byt...... Mozna, protoze newim jestli to neni zamer ;) predstavte si ze ty upecene lasagne se nespoji a vy jite na preskacku jednotlive ingredience v ruzne velkych soustech, hledam vzorec a stale mi unika......... Mandle se obcas objevi, ale jako celek to pusobi nekompaktne, neuchopitelne a vubec netusite co Vam pristi lok prinese...... S tim co predvedla 3. Sarze Antonicka, k tomu se zdejsi mandle kompozicne bohuzel ani nepriblizi...

Sem rad, ze diky Martinovy muzem ochutnavat ruzne varianty absintu, ovsem vsechny proste "epicke" nejsou a statisticky ani byt nemuzou, zase Martinuv nejhorsi standart je dle me dobry prumer, takze zaklad je fajn,zbytek je na preferenci uzivatelu.
Jak jsem psal, ochutnat je to fajn, ale muze se to stat a ano nemam problem odkyvat Sloviho myslenku, ze clovek rozhodne nemusi investovat horentni sumy, aby mel vsechny lahve..... Ale kdyz, to proste pred nakupem neochutnate, nesete zaroven i riziko, ze Vam utece bomba......


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 9:46:38 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Slovi: Hmm, hezkej vecer si zazil :) A hezky jsi to pospal. Xiii stoleti je k absinthu dobra kombinace :) Mne navstivi habuuv vzorkovnik snad tento vikend.

Kazdopadne, uz druhym tydnem testuju elektro auta, a tak mam v podstate necekanej suchej pulduben :) Vyjezdim baterku, dam na nabijecku a hned co je nabito jezdu zas testovat :) takze se tesim az vsechny auta vratim a pujdu si popit vzorecky :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2020 20:44:19 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Grand red - co dodat Blanche :lol:
:roll:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 25. dub 2020 20:29:50 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Romans 55 - vsechno super, zvlastni vune..... Trosku sem tusil do ceho jdu, ale nakonec sem to nedal..... Par loku papriky a vylito,......


Sakra Habu, doufam ze dalsi varka na vzorky uz je na ceste :lol: mam nejak cas se tomu venovat a volny kapacity :mrgreen: 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2020 18:56:56 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Dnesni vecer je v planu - Stranger Absinthe, Nocif 2020, Armand Guy....... Pokud mi neco ulpi hodim to sem :)


Zaciname Nocif - barva svetle zelena, vypada to na mlady absinth - tahle barva me na absintu strasne bavi - rakosnicek.

Lounche neni o cem - viz. Foto

Chut - na me trosku sladsi, je tam "neco" co nejsou houbicky, ale uplne mi to tam nezapada a drazdi me to - vcelku nezvykle, remeslne dobrej absinth, chutove pro me za 3...... Pit casto to nemusim, zajimavy exces, trosku drazsi a pocitam ze tento rocnik sel koupit on-line jenom kvuli zruseni festaku, takze spis takova mensi raritka....... Jasne v 21. Stoleti umele off-line, kazdopadne takova ztrata to neni.....Nova lahev mi prijde strasne roztomila... Srovnavat se starsi varkou Nocifu si vzhledem k casu,kdy jsem ho pil naposled netroufnu....
Davam druhou sklenku, trosku vic si ji uzivam, zvykam si na tu sladkost, ale 3 uz nebude..... Obcasne proc ne ;)

Par postrehu moji zeny, te Nocif velmi jela - starsi verze.... Nova verze: Jí taky chutná, srovnat se starší si netroufne, ale každopádně pořád by to dala do ToP 5 jako ten minulej.... Máme jich pár, ale otvírat to na test nebudem :)

(ps - žena pije divný věci, jako Nirvana, Blanche Niege, Epoque, Nocif atd.... Pro vysvětlení jejích chutovejch pochodu, který nechápu)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Naposledy upravil Wagi dne sob 23. kvě 2020 21:58:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 65 z 70   [ Příspěvků: 694 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 70  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia