Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Wolf Chili
PříspěvekNapsal: úte 15. říj 2019 9:02:24 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
       11.10.2019

Absinthe
       Wolf Chili

Verze
        Těžko říct...

Typ
        Destilát

Šarže
        ?

Barva
        9 /10
Komentář
        Rouge. Ono s těmi rouge neboli červenými absinty bývá obtíž. To jsou taková káčátka mimo. :) Tohle má ale docela zajímavou barvu, která mě baví. Mahagonově červená s jemnou tendencí dead-leaf hnědé. Barva, která stojí naprosto mimo toho, co jsem kdy recenzoval.

Louche
        10 /10
Komentář
        Nádherný louche efekt, radost pohledět! Zákal nastupuje sice brzy, ale ty charakteristické mléčné spermatické kapky líně se snášející ke dnu, to je prostě zábava. :) Olejová vrstva se drží na hladině neskutečně dlouho - takový ten držák, kdy máš člověk tendenci kapat do nekonečna. Hutnosti a hlavně finální barvě vůbec nelze nic vytknout, vypadá totiž jako klasický preban! :-o
Poznámka k barvě
        Preban

Aroma
        14 /20
Komentář
        Tento kousek je zajímavý tím, že je aromaticky hravější nezakalený. Jemná kořenitost kombinovaná s opatrným anýzem je příjemně zaobalena v kvalitní alkoholové bázi. Tato hravost ale bohužel po nakapání vody trochu mizí a zůstává vlezlé kořenité cosi s klasickým hašlerkovým anýzem a to vše je zaobaleno v nudném a neurčitém základu.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Přiznám se, že tento komentář píšu až jako poslední, protože...

Chuť
        12 /20
Komentář
        AU! COTODOPYČE!!! DYK TO PÁLÍ!!! D: První nástřel dostanou hned přední strany jazyka, ty první pikosekundy má člověk dojem, že absint rozkapal silně minerální vodou. Jenže ta minerálnost se záhy mění na velmi palčivou chuť. No dobře, když mimo zajeté koleje, tak proč ne chilli? Jako... ale... do dalšího doušku se musím trochu nutit. :-/ Co je na tom alespoň trochu zajímavé (kromě té palčivosti) je nepatrné kávové aroma, které to (alespoň u mě) trochu zachraňuje. Po druhém doušku se dokonce dostavuje i jemnější ocas... to asi za odměnu. :) Třetí doušek - zase stejná písnička, minerálnost, palčivost, mírná kávovost přecházející do jemnějšího finiše.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Řemeslně to podle mě není vůbec špatné. Kvalitní základ, zajímavá barva, výborný louche, ale velice sporadická chuť. Lidem, kterým chilli nic neříkají, se z tohoto absintu na zadek neposadí. A vlastně si myslím, že i milovníci pálivého nemusí apriori sáhnout i po absintu, který dokáže mírně sežehnout dutinu ústní. Jakožto experiment dobré a na druhou (pozitivní) stranu jsem si jist, že si nějaké zastánce najde, byť zajisté nepůjde o davy.


Celkové skóre na základě hodnocení: 75,7 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia