Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nirvana
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 21:13:53 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2019-06-22

Absinthe
       Nirvana

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        1678

Barva
        9 /10
Komentář
        Blanche průzračný to sice je, ale přeci jen tam je vidět mírný zelenkavo šedivý odstín.

Louche
        10 /10
Komentář
        To je panečku podívaná! Pravda, už první kapky nabraly mléčné kontury, ale Nirvana si s louche efektem opravdu hraje. Kapky se sice po dopadu na hladinu absintu zmléční, ale jakmile tato mléčná vlna přesune do spodní části sklenky, opět zmizí. :-o Kdybych v první třetině kapání vody přestal s rituálem, sklenka by vypadala, jakoby se nesetkala s vodou. Vím, že jsem něco podobného už někde viděl, ale každopádně jde o vzácnost a zároveň velmi zábavnou podívanou.
Poznámka k barvě
        Polotučné mléko.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Seru cihly! Ne, nemohu jinak. Další naprostá slast a ohromně příjemné překvapení. Nezakalená Nirvana ničím nenadchne - takový klasický anýzový blanche z údolí Val-de-Travers. Ale jakmile se při přidávání vody ustálí louche efekt, vyletí ze sklenky pelyňkové aroma jako šílený drak! Ještě se mi nestalo, aby mě pelyňkové aroma praštilo do nosu při sledování louche efektu (hlava klasicky nakloněná u sklenky). Připravený nápoj ne naprostá slast pro nozdry. Nejdřív vás pohladí onen klasický anýz, troška badyánu a pak luxusní pelyněk. Pokud je to letošní sklizeň, tak se extrémně povedla. Pořád odbíhám od klávesnice, abych nořil nos níž a níž, tohle mě baví převelice. Kdyby byla intenzita o kapku silnější, byl by to bez problémů plný počet. (a že jsem se mezi 20 a 19 rozhodoval docela dlouho... berte to jako 19,5. ;))

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Smetana.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Chuť je překvapivě o něco mdlejší, než jsem čekal. První zásah jsou trpké tóny s anýzem, fenyklem a badyánem v první řadě. Příjemný ocas zachraňuje situaci. Druhý doušek už je o mnoho lepší, protože dutina ústní je už navyklá na trpkost, takže se začíná projevovat pelyněk, který se táhne až do příjemnějšího a příjemnějšího dojezdu. OK, už jsem myslel, že půjde o průser, ale naštěstí ne... byť se s dalšími doušky vrací trpkost pelyňkový ocas nabírá takovou zvláštní kyselost. Nirvana disponuje další zajímavostí a to je flashback ocas - dlouho dlouho nic a najednou pelyněk. Ňam. Hodnotit chuť v tomto případě bude velmi těžké. Nirvana je nestálá, plná zvratů a nečekaných změn. Někde v polovině sklenky máte dojem, že pijete zkapalněný pelyněk... který zájem vyřeže do jazyka díry od té anýzové a badyánové trpkosti. Finální skóre chuti bych měl uvést asi až na konci sklenky... protože tohle je opravdu sinusoida.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Hravý kousek! Vůně je luxusní, louche zábavý, chuť nestálá, přeskakující, ale v žádném případě ne nudná. Peněz za láhev rozhodně nelituji a naopak přemýšlím o dalších (alespoň) 2 láhvích (jednu na vypiti po nějakém delším časovém úseku) a druhou do archivu... a... ano, dostavuje se tisícimílový pohled do dáli... monitor je strašně daleko... takže ano, v Nirvaně se velice kvalitním pelyňkem rozhodně nešetřilo.


Celkové skóre na základě hodnocení: 88.2 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 22:59:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 21:22:38 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Koukám na cenu na internetu a říkám si, že pro nějakou větší zásobu by se snad vyplatilo jet přímo do Boveresse, protože na místě od Philippa byla cena kolem 60CHF.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 21:28:20 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dopíjím sklenku a na konci je ta pelyňková vůně MASAKROIDNÍ! Tohle asi nevypiji, budu k tomu po zbytek večera jenom čuchat.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 22:03:50 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. čer 2019 22:22:24
Příspěvky: 36
Ahoj,
moc pěkná recenze, párkrát mi tenhle kousek vyskočil na internetu ale pro tu cenu se ho bojím objednat. Jinak mě docela zaujal popis barvy, že je zajímavý že blanche jako průtahový destilát vyjede zbarvený. Jednou jsem se s tím taky setkal ale tam se jednalo o takovou zlatavě béžovou barvu, ale nevěděl jsem jestli je to na škodu nebo ne.
Chtěl bych se ale zeptat když se hodnotí absinth, co je směrodatnější chuť před rituálem a nebo po rituálu (a má být v rituálu obsažen cukr při hodnocení?).

AP


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: sob 22. čer 2019 22:16:57 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Probral sem se vzoreckem a utvrdil sem se v tom, ze blanche uz neni nic pro me ;) skoncim u Sevilu a univerzalni Clandestine.... Zbytek je pro me neco mezi nicim a mydlovou vodou ;(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: ned 23. čer 2019 20:17:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Wagi píše:
Probral sem se vzoreckem a utvrdil sem se v tom, ze blanche uz neni nic pro me ;) skoncim u Sevilu a univerzalni Clandestine.... Zbytek je pro me neco mezi nicim a mydlovou vodou ;(


Ovšem taková kvalitní mýdlová voda ručně vyrobená z mýdla s jelenem a pramenité horské vody také není k zahození! :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: ned 23. čer 2019 21:44:27 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Jinak u Hermanna je za brutalnich 84,50 Eur. To vypada, ze v pripade vetsiho baliku se ta cesta na otocku vyplati :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nirvana
PříspěvekNapsal: pon 24. čer 2019 8:45:50 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
malý_princ píše:
Ahoj,
moc pěkná recenze, párkrát mi tenhle kousek vyskočil na internetu ale pro tu cenu se ho bojím objednat. Jinak mě docela zaujal popis barvy, že je zajímavý že blanche jako průtahový destilát vyjede zbarvený. Jednou jsem se s tím taky setkal ale tam se jednalo o takovou zlatavě béžovou barvu, ale nevěděl jsem jestli je to na škodu nebo ne.
Chtěl bych se ale zeptat když se hodnotí absinth, co je směrodatnější chuť před rituálem a nebo po rituálu (a má být v rituálu obsažen cukr při hodnocení?).
AP
Je to tak, z kotle, ve kterém je tuna bylinek, skutečně někdy vyteče zabarvený destilát.

Chuť by měla být směrodatnější po rituálu, resp. s vodou.

A cukr logicky při recenzi ne e.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 8 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia