Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Francois Guy
PříspěvekNapsal: ned 27. čer 2010 21:16:48 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2010-06-27

Absinthe
       Fracois Guy

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        6 /10
Komentář
        Když jsem v podvečer naléval Fracois Guy do sklenky, měl jsem dojem, že jde o blanche. Pak jsem si říkal: \"Sakra, to je ale nepovedený blanche.\" Až když jsem jej vynesl na denní světlo světlo, tak jsem zjistil, že jde o velice světlý odstín zelené. Nic moc. Na druhou stranu perfektně čistý, bez zákalu.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nastupuje prakticky s první kapkou vody. To není dobrá vizitka. Není sice tak agresivní jako třeba v případě Versinthu, ale i tak je podívaná ta tam. Je jasné, proč se lihovar jmenuje Pontarlier Anis. Finální zákal připomíná blanche ve všech směrech.
Poznámka k barvě
        Bílý blanche zákal s velice nepatrným odstínem zelené.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Slabší. Zvláště nezkalený absinthe nemá takovou intenzitu, jako jiné mnohem silnější absinthy. Fracois Guy má 45%. Při zákalu se na povrch dostane sladší vůně, která připomene vzdáleně mandle. Připravný absinthe je velice málo voňavý s porovnáním s jinými dobrými absinthy.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Francois Guy hutný je, to se mu musí nechat. Přestože má jen 45%, tak rozhodně nemáte pocit, že máte v ústech vodu s alkoholem.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Je to slabé. :-( Sice velice sladké s náznakem sladkého aromatu, který můžete cítit při kalení, ale tím to hasne. Cukr tam dle etikety není. Při čichání jsem se ještě k nějakému pelyňku dostal a při degustaci je tam koneckonců také cítit, ale bomba to rozhodně není. Začínám litovat toho, že jsem koupil litrovou láhev...

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Slabý odvar dobrého absinthu. Taková lepší anýzovka. Nechápu, že někteří členové zahraničních fór doporučují Francois Guy pro absinthové začátečníky. Možná proto, že není tak silný a také proto, aby si budoucí absinthisté zvykli na anýzovou chuť. U nás by se řeklo: \"To je ale pendrek!\" Naštěstí stále v rámci pitelného absinthu, takže hodnocení rozhodně nad polovinu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 69.7 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 03. úno 2024 21:39:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Francois Guy
PříspěvekNapsal: sob 06. srp 2016 15:32:50 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
No..buď jsem blázen a o Absinthu nevím nic, mám vkus na hovno a t.d...nebo že se Guy zlepšil od toho co jsem měl v roce 2014...

Sice jsem na to že mi Guy velíce chutná přišel ještě o pár měsíců dřív během návštěvy Naprotianu, ale včera byl jsem opět překvapen!..
Není to ten stejný absinth co byl před pár lety, rozhodně ne!

Je tam dobra vínovice a parádní pelyněk, a ten aniz no prostě je ho tam akorát...furt mi vadí že ma 45 ale to se dá přežít :drunk

UPD:chutná mi dokonce víc než některé Jady :hmm


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia