Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Minette
PříspěvekNapsal: pát 10. led 2014 22:45:19 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2014-01-10

Absinthe
       Minette

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        Mai 2013

Barva
        10 /10
Komentář
        Lepší to snad být nemůže! Kombinace smaragdově olivově zelené bez náznaku kalu.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche je slabší, ale hezky pomalu se tvoří. Minette při setkání s vodou vytváří velké množství mikrobublinek, na které je radost pohledět.
Poznámka k barvě
        Světle olivově zelená.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Aroma, jedním slovem ZELENÉ! Zároveň učebnicový příklad rozvinutí vůně během přidávání vody. A jedna zelená listovina vedle druhé. Zelenou pelyňkovou zahradu doplňuje velice voňavá vínovice. K nezakalené Minettě jsem čuchal jako pominutý a kdybych nevycítil náznak čehosi nepříjemného a možná až přespříliš zeleně pelyňkového, hrozilo by to hodnocením 20/20!

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Přes slabší louche hutnost neztrácí na síle. Převalování v ústech ale moc dlouho nevydrží, protože...

Chuť
        19 /20
Komentář
        ...úúúúúüüüüííí! Tak tohle je geniální! Opět absint, který chutná naprosto odlišně od všech ostatních zelených víl. První doušek vám udělá v ústech takový zásah, že nebudete vědět, která bije. Bohužel v tomto případě spíše v tom negativním slova smyslu, protože je to právě trpkost, která je tak ohromující. Ale po agresivní ofenzívě přichází to příjemné z pelyňkového aroma. Anýz necítím skoro vůbec. Pelyňkové listy cítím hodně dlouho a nakonec přijde to nejlepší - ten nejdokonalejší ocas, jaký jsem kdy u absintu cítil - mandlově citrusové aroma, které nedokážu popsat, ale, jak se říká, mám to "na jazyku". A trvá zatraceně dlouho, přičemž vrním jako "kočička" a zároveň mlaskám a ošívám se kolem, hledám jazykem jak šílenej, protože ten aromatický profil znám, už jsem jej někdy měl, ale ku4va nevím co to je! Zároveň by mě zajímalo, kolik má tohle thujonu, protože po první půlce sklenice třeštím oči jako by do mě napumpovali kubík nějakého zatraceného stimulantu. Není to to nejlepší, co jsem kdy měl, ale děsně mě to baví!

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Drahé jak dělo, ale jsou to právě děla, která hodně hlasitě a ničivě střílí, přestože se tento kousek jmenuje Minette, neboli "kočička". Absintový efekt nepřítomného pohledu do dálky s pocitem opilého těla, ale zbystřených očí dovedený do dokonalosti. Pokud je tohle staletý recept, tak už chápu, kde tehdejší umělci brali inspiraci.


Celkové skóre na základě hodnocení: 89.4 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia