Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Authentique
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=537
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ pát 06. led 2012 22:39:14 ]
Předmět příspěvku:  Authentique

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        6.1.2012

Absinthe
       Authentique

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        10 /10
Komentář
        Dokonalá čistě zelená s mírných nádechem olivové. Naprosto průzračná. Asi takhle nějak by to mělo vypadat. A to i přesto, že při nalévání z láhve se mi ve sklence objevila i malá muška, která se v láhvi dokonale vylouhovala. Má drahá polovička při této příležitosti prohodila: "To je ta zelená víla?" x-))

Louche
        9 /10
Komentář
        Koncert olejových kontur, po nichž následuje dokonalý louche efekt. Do plného skóre chybí o něco hustější zákal... mé snížení z 10/10 na 9/10 způsobily vzpomínky na třeba 5. šarži Antoníčka. ;)
Poznámka k barvě
        Zeleno-opalinová mlha.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Authentique patří mezi aromatické bomby, které váš nos přesvědčí o tom, že nejlepší pelyněk roste prostě jen v okolí Pontarlieru, případně údolí Val-de-Travers. Alkoholický odér nepatrný a vůně pelyňku opravdu dominuje.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Do dokonalosti opět něco chybí, nicméně přesto se tento absint v ústech velice příjemně převaluje.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Patrně nejdokonalejší zhmotnění aromatu do chutě. Jakoby molekuly dráždící nozdry byly identické s těmi, které šimrají jazyk. Trpkost je mírně cítit na bočních stranách hořkých chuťových pohárků a bizarně na spodní části jazyka. Destilovaný pelyněk s přehledem dominuje, nicméně není tak výrazný, jako jeho starší bratříček Sauvage. Všechny ostatní bylinky (a podle mě jich tam moc není, jde o základní recept) hrají jen druhé housle. Přesto jde o lahůdku, kterou musíte stále a stále usrkávat...

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Jeden z nejlepších absintů, resp. průměr mezi nejlepšími absinty. ;) Do mé TOP10 se s přehledem dostane, ale vrchní příčky patří bohužel jiným. Škoda té vyšší ceny, na Authentique by si člověk pro jeho pelyňkovou střídmost a zároveň uhlazenou výraznost vypěstoval návyk.


Celkové skóre na základě hodnocení: 90,0 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/