Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Sauvage
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=501
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 06. srp 2011 20:04:39 ]
Předmět příspěvku:  Sauvage

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        6.8.2011

Absinthe
       Sauvage

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        9 /10
Komentář
        Tmavě olivově zelená... hodně tmavě olivově zelená. Jinak barva naprosto čistá, tomu opravdu nelze nic vytknout. Čistota barva mě neustále nutí dát 10, ale můj subjektivní gusto nepreferuje tmavě olivový absint.

Louche
        9 /10
Komentář
        Hódně dlouhý nástup. Ale potom radost pohledět. Ukázkový louche. Škoda jen, že ...[srkám a přišel jsem o smysly...] ...že, kde jsem to skončil? Jo, že zákal mohl být o stupínek lepší, ale... co na tom sejde...
Poznámka k barvě
        Mléčně olivově zelená.

Aroma
        17 /20
Komentář
        Sauvage chybí jedna důležitá aromatická vlastnost - intenzita. Přesto už z láhve je cítit, že tenhle absint je bylinkový v tom pravém slova smyslu. I ve sklence dominují bylinky z barvící části. Během louche se na povrch dostává výborný pravý pelyněk s eskortou dalších bylinek ve skutečně "divokém" stylu. Skutečně jedinou vadou této hezky neučesané vůně je slabší intenzita. Z připraveného nápoje musíte vůni opravdu dolovat šnupacím stylem.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Ač ne stoprocentní hutnost v zákalu, tak krémovosti skutečně není co vytknout. Lahoda.

Chuť
        20 /20
Komentář
        A je to tady! Tušil jsem, že ve Švýcarsku jsem Sauvage nemohl dostatečně vychutnat kvůli silným konkurentům, jako je preban Pernod Fils z r. 1910. Nyní ale můžu chuť plně vychutnat a mám velké obavy, že budu muset koupit ještě jednu láhev. Berthe de Joux má velice silného konkurenta, ne-li přemožitele. Sauvage, jako správný divoch se se svou barvou, louche efektem i aromatem schovává v temném, nezajímavém stínu křoví a když se vám konečně dostane na jazyk, udělá vám z chuťových buněk kůlničku na dříví. Tohle je naprostá lahoda! Už tak pestré paletě chutí dominuje svěží pelyněk pravý, na kterém by si člověk dokázal snadno vypěstovat závislost. Možná tam chybí něco jemnosti, ale to se časem spraví. ;) I tak jde o koncert, za který jsem velice vděčný. Bravo, Davide!

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Zapomenuta je (na můj vkus) tmavější barva, slabší intenzita vůně. Chuť z tohoto absintu dělá naprostou bombu! Viva la feé verte!


Celkové skóre na základě hodnocení: 92,9 %


<< x >>Recenzent
        Wajt

Datum
        2.10.2011

Absinthe
       Sauvage

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        2011

Barva
        9 /10
Komentář
        Smaragdově zelená s pěknou jiskrou, bez kalu. Opravdová krása. K plnému počtu chybí mému oku jen lehce větší sytost.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche Sauvage by mě nadchl možná v mých absintových začátcích, případně v dobách, kdy nejlepší louche na českém trhu nabízel Bairnsfather. Nástup je vcelku rychlý, zakalení nastupuje odspodu, ale valící se mrak, krásně oddělené vrstvy nebo mléčné pásy hledá piják marně. Výsledek je uspokojivý, ale mezi přeborníky na poli louche tento absinthe rozhodně nepatří.
Poznámka k barvě
        Ukázkový opál.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Nezakalený Sauvage hodně navnadí. Pelyněk zaútočí na nozdry až se zatočí hlava. Bohužel slušná intenzita se po přidání vody vytrácí. Aroma je vynikající, ale je ho zkrátka málo. Ve výsledku je lehce vystupující vynikající pelyněk a meduňka, ale zároveň je vše pořád v harmonii. Kdyby bylo aroma intenzivnější, měl bych zřejmě favorita.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        V žádném případě nejde o vodový kousek. Absinthe je v ústech hodně těžký, až by se chtělo kousat, ale zároveň chybí sametová krémovost.

Chuť
        19 /20
Komentář
        Suverénně nejlepší vlastnost tohoto absintu. Profil je hodně drsný, nečekejte žádné sametové pohlazení, ale extrémní chuť kvalitního pelyňku vše vynahrazuje. Tvůrci přesně trefili hranici, kdy je pelyněk vyhnán na maximum, ale není "přestřelen". Při usrkávání Sauvage chápu, proč absinthe dostal jméno po pelyňku, byť není kvantitativně hlavní přísadou. Zároveň ta skvělá chuť vypíchne malou intenzitu aroma. Prostě byste chtěli čichat tu parádní vůni, ale nozdrám se jí nedostáva. To neúprosně nutí k dalším a dalším douškům.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Výborný absinthe, především chuťově. Super pelyňkový zážitek, který však upozaďuje pestrost, jakou absinthe dokáže disponovat. Do první ligy patří bez sebemenších pochybností, leč mezi mé top3/5 se zřejmě nezařadí.


Celkové skóre na základě hodnocení: 87,1 %


<< x >>


Autor:  Habu [ sob 06. srp 2011 20:11:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sauvage

Ta tam je aromatická bomba, kterou jsme měli možnost ochutnat minulý rok ve Švýcarech. Jako by se kouzlo vůně přesunulo do chuti a zde zakořenilo... a výsledek je výbornej!

Autor:  Dwarf [ pát 12. srp 2011 10:54:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sauvage

Habu, tvoja recenzia ma dosť nadchla, kde možno "divocha" zohnať a za koľko?

Autor:  Martin [ pát 12. srp 2011 12:05:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sauvage

Už jen přímo u výrobce za 79€ http://en.emilepernot.fr/product_info.p ... cts_id=123

Autor:  Recenze [ úte 11. říj 2011 19:50:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sauvage

Aktualizováno.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/