Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Un Emile
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=498
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ ned 24. črc 2011 21:03:55 ]
Předmět příspěvku:  Un Emile

Obrázek


Recenzent
        Wajt

Datum
        2011-07-20

Absinthe
       Un Emile 68

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        8 /10
Komentář
        Světlejší zelená s pěknou jiskrou, není to vůbec špatné. Opět problém degustace v Absintherii - hodnocení patrně ovlivněno nepříznivým osvětlením.

Louche
        8 /10
Komentář
        Velmi pomalý nástup, cca do 1:1 můžeme pozorovat pouze olejovatění. Obsah sklenice houstne pozvolna oddělené vrstvy jsou patrné, avšak proti luxusně louchujícím kouskům s nástupem odspodu a valící se peřinou nic extra. Výsledná hutnost není špatná.
Poznámka k barvě
        Typicky opalinová

Aroma
        16 /20
Komentář
        Nezředěný Un Emile má silné anýzové aroma, alkohol cítit je, ale nijak zásadně. Ředění přinese poměrně pěkný tanec bylin, objeví se především pěkný pelyněk, nicméně výsledné aroma není nikterak intenzivní a profil je spíše konzervativní.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Ale...no, dá se to. První dojem nebyl nic extra, druhý doušek lepší. Ve výsledku to není špatné, byť krémovosti nejlepších kousků se člověk nedočká.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Kdyby Un Emile nebyl natolik sterilní a neumrtvoval většinu ústní dutiny, šlo by o krásně hravý absinthe. Občas z vystoupí do popředí výrané bylinkové chutě, nicméně jsou po většinu času pohřbívány silnou štiplavostí. Když jsem si dával tento absinthe v mých začátcích v jednom baru v Paříži, chutnal určitě jinak. Přesto pořád cítím tu specifickou bylinku, která mě před pár lety velmi zaujala. V nových šaržích je bohužel hodně umrtvena. Škoda, Un Emile ztratil svou zajímavou tvář a chutí zapadá do průměru.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Nic naplat, Un Emile 68 se poměrně dost změnil. Aktuální šarže se nachází na úrovni většiny absinthů od Paula Devoille nebo Emile Pernot. Průměrný, leč dobrý absinthe francouzského stylu. Nic víc, nic méně.


Celkové skóre na základě hodnocení: 75.3 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/