Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Private Reserve 1yo
PříspěvekNapsal: pát 20. srp 2021 20:21:56 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2021-08-20

Absinthe
       Private Reserve 1yo

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2020

Barva
        6 /10
Komentář
        Velice slabě zelená s nepatrným náznakem zlatavě okrové. Věru nezvyklá barva, škoda té malé intenzity.

Louche
        10 /10
Komentář
        Jeden z nejlepších průběhů louche efektu, jaký jsem kdy viděl! Pomalý nástup, tvorba mléčného kalu správně od toho nejspodnějšího dna, olejová vrstva zeleného (!!!) nádechu, maximální hutnost. 11/10!
Poznámka k barvě
        Šedavě okrové hutné mléko.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Aromatická bomba! Už nezakalený absint zaplaví celý stůl. Při čichání mi začínají vstávat vlasy na hlavě a mozkové buňky zoufale prosí, ať už se konečně napiju! V aromatu je cítit klasický "vintage" profil, výborný a sladký anýz a na konci omamný pelyněk. K tomuto se nečichá... toto se fetuje! Dostavuje se pohled do dáli jen z dýchání nad hladinou. Do plného počtu chybí jen o ždibíček silnější aroma pelyňku.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hustější než smetana.

Chuť
        17 /20
Komentář
        První střelba je vintage aroma zabalené do poměrně silného anýzu. Když bych měl porovnat s první šarží PR, tak tato je mnohem anýzovější. Závěr opět v rytmu starých absintů. Dojezd je taktéž o něco kratší. Druhý doušek - jemná bylinková louka, ozval se fenykl a naprosto distinktivní profil znám ze starých receptů Duplais. Dojezd je tentokrát delší, byť s menším řízem po stranách jazyka. Překvapivě je v koncovce taktéž poměrně dominantní anýz. Třetí doušek... (to aroma je moc...) začínám cítit trochu pálení... jo aha, ono to má 80%. :-O Přidal jsem trochu dalších kapek vody. Zjemněno. Sladké, trpké, omamné. Mozek se mi snaží odlepit ruce od klávesnice, po které mezi psaním sbírám oči a násilně si je cpu zpět do očních jamek. Další doušek... bezkonkurenčně nejlepší "hard-core" (tj. vysokoprocentní) absint. První doušek byl zavodněn stejně, jako bych pil 50% absint. A i přesto šlo o slast! Jediným mínusem je i chutí slabší intenzita pelyňku, ale ač jsem pelyňkový psychopat, tak mě to v tomto případě nevadí.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Private Reserve (i tato o něco anýzovější verze) je absint na staření. A i tato láhev je toho jasným důkazem. Má to všechny atributy absintu s velkým potenciálem na naprostou bombu s přibývajícími léty. První vzorek jsem měl před více jak rokem, druhý před cca. půlrokem a ten progres je dechberoucí. Láhev je sice drahá, ale za několik let to bude ještě kulervoucí, než teď. Jsem ve třetině sklenky a najednou vidím...


Celkové skóre na základě hodnocení: 88.8 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne čtv 11. led 2024 21:33:16, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Private Reserve 1yo
PříspěvekNapsal: sob 21. srp 2021 8:08:59 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
No nevím, Habu, kolik toho ten absint v té skleněné láhvi nastaři ;-)

Jinak samozřejmě, ač už skoro nepiju, kdyby mi někdo nalil skleničku, policii bych rozhodně nevolal.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Private Reserve 1yo
PříspěvekNapsal: sob 21. srp 2021 20:42:11 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
kamamura píše:
No nevím, Habu, kolik toho ten absint v té skleněné láhvi nastaři ;-)
Eh, slovíčkaření. Alkohol stárne. I v láhvi. Já ten proces nazývám "staření", i když si pod tím jiní představují zrání v sudech.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia