Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe Elixir du Pays des Fées
PříspěvekNapsal: pát 23. črc 2010 22:06:21 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        23.7.2010

Absinthe
       Elixir du Pays des Fées

Verze
        Blanche

Typ
        Destilát

Šarže
        6.X

Barva
        10 /10
Komentář
        Snad jste nečekali, že blanche z údolí Val de Travers bude mít nižší hodnocení než 10/10? ;)

Louche
        9 /10
Komentář
        Po delším nic nedění nastane louche lavina, zajímavé. Obecně posuzovat louche u blanche absinthů je poměrně těžké, jelikož louche efekt je většinou velice stejný (jde-li o pravý absinthe) a ve finále jde hlavně o hodnocení hutnosti zákalu, což Elixir splňuje velice dobře.
Poznámka k barvě
        Šedivo hutně bílá.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Aroma na Švýcarský absinthe z Val de Travers zklamalo. Nezkalený absinthe je velmi výrazný, ale je doplněn štiplavým alkoholem. Mám dojem, že vůně je tak silná, že lze rozeznat květy pelyňku, který je na etiketě láhve. Při kalení nastane útlum aromatu, což je skutečná rarita! Běžně se absinthy při kalení rozvíjí, ale Elixir jakoby se tlumil. Finální zákon na intenzitě aromatu sice ztratil, ale záchvěv z nezkaleného absinthu je naštěstí stále patrný.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hutnost takřka kousavá. Převalování Elixiru v ústech je velmi příjemné.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Chuť Elixiru je velmi květinová, což je na absinthu pozitivní. Nicméně velice jednoduchá. Pelyněk + další bylinky, ale nic příliš nevyčnívá. Konzervativci by řekli, že chuť je \"vyvážená\". Pro mě až moc, já jsem pro víc akce.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Další skvělý kousek z údolí Val de Travers, se kterým se nemůžete zmýlit. Když nad tím tak přemýšlím, tak Elixir bych doporučoval absinthovým začátečníkům, jelikož jde o absinthe, ve kterém nic moc extra nevyčnívá, takže piják začátečník získá základní obraz, od kterého se může odrazit.


Celkové skóre na základě hodnocení: 85,7 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Elixir du Pays des Fées
PříspěvekNapsal: úte 08. úno 2011 1:39:19 
Právě chutnám a zcela souhlasím s charakteristikou chuti - květinková. Při normálním ředění je téměř vodová, nerozvinutá, při pití čisté formy s ledem mi vadí silná příchuť alkoholu. Nejlepšího výsledku jsem dosáhla menším ředěním 1 : 2, potom vyniká ona ,,květinkovatost" a člověk si postupně zvyká na ten slabounký odstín. Elixir zklamal má očekávání nálezt něco příjemného ze švýcarské provenience v poměru cena / kvalita, raději si budu šetřit u blanche na Clandestine a pokud zatoužím šetřit kapsu je zelené St Antoine chuťově příjemnější volba (alespoň některé šarže) Návštěvníkům Švýcarska doporučuji připlatit si deset patnáct korun a ochutnat Kublera či něco jiného.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia