Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Francois Guy
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=315
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ ned 27. čer 2010 21:16:48 ]
Předmět příspěvku:  Francois Guy

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        27.6.2010

Absinthe
       Francois Guy

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
       

Barva
        6 /10
Komentář
        Když jsem v podvečer naléval Fracois Guy do sklenky, měl jsem dojem, že jde o blanche. Pak jsem si říkal: "Sakra, to je ale nepovedený blanche." Až když jsem jej vynesl na denní světlo světlo, tak jsem zjistil, že jde o velice světlý odstín zelené. Nic moc. Na druhou stranu perfektně čistý, bez zákalu.

Louche
        7 /10
Komentář
        Louche nastupuje prakticky s první kapkou vody. To není dobrá vizitka. Není sice tak agresivní jako třeba v případě Versinthu, ale i tak je podívaná ta tam. Je jasné, proč se lihovar jmenuje Pontarlier Anis. Finální zákal připomíná blanche ve všech směrech.
Poznámka k barvě
        Bílý blanche zákal s velice nepatrným odstínem zelené.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Slabší. Zvláště nezkalený absinthe nemá takovou intenzitu, jako jiné mnohem silnější absinthy. Fracois Guy má 45%. Při zákalu se na povrch dostane sladší vůně, která připomene vzdáleně mandle. Připravný absinthe je velice málo voňavý s porovnáním s jinými dobrými absinthy.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Francois Guy hutný je, to se mu musí nechat. Přestože má jen 45%, tak rozhodně nemáte pocit, že máte v ústech vodu s alkoholem.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Je to slabé. :-( Sice velice sladké s náznakem sladkého aromatu, který můžete cítit při kalení, ale tím to hasne. Cukr tam dle etikety není. Při čichání jsem se ještě k nějakému pelyňku dostal a při degustaci je tam koneckonců také cítit, ale bomba to rozhodně není. Začínám litovat toho, že jsem koupil litrovou láhev...

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Slabý odvar dobrého absinthu. Taková lepší anýzovka. Nechápu, že někteří členové zahraničních fór doporučují Francois Guy pro absinthové začátečníky. Možná proto, že není tak silný a také proto, aby si budoucí absinthisté zvykli na anýzovou chuť. U nás by se řeklo: "To je ale pendrek!" Naštěstí stále v rámci pitelného absinthu, takže hodnocení rozhodně nad polovinu.


Celkové skóre na základě hodnocení: 70,0 %


<< x >>


Autor:  zzaraza [ sob 06. srp 2016 15:32:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Francois Guy

No..buď jsem blázen a o Absinthu nevím nic, mám vkus na hovno a t.d...nebo že se Guy zlepšil od toho co jsem měl v roce 2014...

Sice jsem na to že mi Guy velíce chutná přišel ještě o pár měsíců dřív během návštěvy Naprotianu, ale včera byl jsem opět překvapen!..
Není to ten stejný absinth co byl před pár lety, rozhodně ne!

Je tam dobra vínovice a parádní pelyněk, a ten aniz no prostě je ho tam akorát...furt mi vadí že ma 45 ale to se dá přežít :drunk

UPD:chutná mi dokonce víc než některé Jady :hmm

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/