Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 21:14:57 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2012-01-14

Absinthe
       Le Velo

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        23.12.11

Barva
        6 /10
Komentář
        Extrémní zelená! Na první pohled bych to viděl na nějaká barvítka, nicméně na láhvi je napsáno 100% naturelle. Je dost možné, že chemka použita nebyla, jelikož dle šarže jde o hodně mladý absint. Donutilo mě to k přesvědčení provést test na sluníčku.

Louche
        8 /10
Komentář
        Průběh louche je výborný, tomu se nic vytknout nedá, ale ta barva... finální zákal je příliš zeleně toxický, což ale může být otázkou vkusu a já (stále naivně důvěřivý, že jde o 100% přírodní produkt) na základě toho dávám vyšší skóre.
Poznámka k barvě
        Mlha z Černobylu.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Hodnotit aroma u absintu Le Velo je po čertu těžké. Vůně přímo z láhve je spíše mentolově sladká, ne nepříjemná. Vůně čistého absintu nalitého do sklenky je katastrofální. Alkoholový odér plácne přes nos a člověk dostane strach z toho, jak to bude chutnat. Zakalené Le Velo je naštěstí docela voňavé, jen zůstal mentol, něco pelyňku a... badyán.

Hutnost
        7 /10
Komentář
        Moc sametovosti nečekejte, katastrofa to není, ale z neznámého důvodu mi přijde Le Velo vodnatelnější než ostatní dobré absinty.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Je to dobrý, není to hořký patok! :) Na základě barvy a vůně jsem děsil toho, že půjde o hořký utrejch, který nebude pitelný. Nicméně o lahodnosti nemůže být řeč. Nevím, čím bylo Le Velo barvené, ale hodně se to otisklo do chuti. Je trpký. Boční strany jazyka dostávají zabrat, stejně jako horní patro úst. Vícenásobné usrknutí vám svou trpkostí umrtví celou pusu. Bylinkové paletě dominuje badyán. A hodně daleko, na počátku neznatelný, ale na konci slabě patrný hořký ocásek. Myslím, že Le Velo je vhodný kandidát na cukr.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Nejde o vyloženě špatný absint. Le Velo je blend (dle tvůrce) 2 absintů (mezi kterými mimochodem není Bairnsfather) dobarvovaný v Německu. Je hodně patrné v tomto absintu poznat něco z kuchyně Clauda-Alain Bugnona. Je to něco jako kdyby si někdo půjčil barvy a paletu Van Gogha a zkusil něco namalovat sám. Buď jak buď, druhou láhev bych si nekoupil...


Celkové skóre na základě hodnocení: 74.4 %


<< x >>



Recenzent
        Davar

Datum
        2012-01-21

Absinthe
       Le Velo

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        23.12.2011

Barva
        7 /10
Komentář
        Barva zelená, VELMI ZELENÁ. Kdyz kouknu na datum výroby, je to necelý měsíc starý absint, ale přesto - žádný náznak dead leaf. Snad časem, doufejme.

Louche
        8 /10
Komentář
        Louche funguje znamenitě, na počátku jsou u dna patrné pěkné \'olejové\' zlomy. Barva vypadá docela jedovatě fosforeskující ... určitě se sklenicí drinku upoutáte pozornost okolí.
Poznámka k barvě
        světle zeleně zlouchované mléko

Aroma
        13 /20
Komentář
        Vůně je docela vlezle nasládlá a prozrazuje kromě anýzu také větší než obvyklé množství badyánu. To vysvětluje i mohutný louche. Pelyněk je poněkud maskován, ale patrný.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Už louche dal najevo že anetholu je zde opravdu hodně, takže krémovitost a hutnost zde je.

Chuť
        13 /20
Komentář
        Hutnost dobrá, ale chuť získané body sráží dolů. Očekával jsem mohutné \'trnutí\' na jazyku díky badyánu...ano je tam, ale mohlo být hůře. Začátek dost sladký, plně v režii trojice fenykl-anýz-badyán, pak začnout patra trnout, pocítíte trpkost, která přechází až do mírné nahořklosti jak se pak se ozývá pelyněk.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Na deseti stupňové škále je o fous v lepší polovině. Jako celek dost výrazná chuť anetolu, která dominuje až přliš, stejně jako trnutí po badyánu. Každopádně zajímavý vzorek (Habu dík!) který je samozřejmě docela pitelný, jen nijak nevyčnívá z mnoha podobných absintů. Chtělo by to aby dostaly svoje místo i ostatní bylinky.


Celkové skóre na základě hodnocení: 67.1 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne pát 02. úno 2024 21:21:09, celkově upraveno 3

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 14. led 2012 21:45:33 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Neodolal jsem a v Heidelbergu koupil celou láhev blend absintu Le Velo. Ve svém prvním týdnu u německých sousedů jsem měl možnost si dlouze popovídat s majitelem absintového obchůdku ve starém městě, přičemž mi na ochutnávku nalil právě Le Velo.

Když na ročníku Absinthiades 2010 v Pontarlier vyhrál první místo neznámý absint Maldoror, vzbudilo to zájem neznalých. Maldoror je první komerční blend absint. Dle tvůrce bylo použito 5 absintů, mezi kterýmiž byla i nějaká odrůda Bairnsfatheru, což z celého produktu udělalo nepitelnou (s prominutím) břečku. Maldoror jsem ochutnal na Absinthiades 2011 a sklenku jsem nedopil. Při své příští návštěvě heidelberského Grüne Engel vezmu vzorek Maldororu, abych napsal plnohodnotnou recenzi v klidu a pohodlí domova. V roce 2011 se právě vedle Maldoruru objevil absint Le Velo s Alfredem Jarrym na etiketě. Tento další blend byl vítězným v ročníku Absinthiades 2011. Okolnosti hlasování nechám stranou, zájemci o info můžou hledat v sekci události. ;) V absintu Le Velo už Bairnsfather není a je to znát, absint je mnohem pitelnější, ale přesto je mi záhadou, jak tento absint mohl absintovou soutěž vyhrát. A vítězství Maldororu jde mimo veškeré chápání. Tvůrce spolupracoval se švýcarským paličem, z jehož kuchyně pochází La Clandestine, což je v průběhu pití sklenky čím dál tím patrnější. Každopádně mě hodně zaráží barva. Ta zelená je do očí bijící, už jsem odlil dva vzorky, přičemž jedna půjde za okno na sluneční světlo, druhá do temné skříně.

Ale barva viz obrázky:


Přílohy:
002.jpg
002.jpg [ 187.8 KiB | Zobrazeno 7162 krát ]
001.jpg
001.jpg [ 178.2 KiB | Zobrazeno 7162 krát ]

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 9:31:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Ta barva vysledneho drinku je docela zvlastni. Zajima me z ceho to je.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: ned 15. led 2012 14:50:05 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Test započat 15.01.2012. 8-)

Vzorek vlevo půjde do tmy. Vzorek vpravo na denní světlo. Za týden bude aktualizace.


Přílohy:
test_2012_01_15.jpg
test_2012_01_15.jpg [ 202.79 KiB | Zobrazeno 7118 krát ]

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 21. led 2012 21:20:38 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: ned 22. led 2012 16:37:53 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Stav obou vzorků po 1. týdnu. Změna barvy je patrná.

Sorry za tmavší světlo... venku je tma. :roll:


Přílohy:
test_2012_01_22.jpg
test_2012_01_22.jpg [ 217.32 KiB | Zobrazeno 7046 krát ]

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: pon 06. úno 2012 12:32:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Hmm, tak to možná je fakt Naturelle, nebo existuje potravinářské barvivo, které na slunci také mění barvu.

Já být výrobcem, tak dám přírodní chlorofyl ještě uměle dobarvím, čímž uspokojím komerční zákazníky, co chtějí pořádnou barvičku, a zároveň i puristy, kteří provádějí podobné experimenty. Win - win!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 11. úno 2012 15:28:56 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
11.2.2012


Přílohy:
test_2012_02_11.jpg
test_2012_02_11.jpg [ 463.61 KiB | Zobrazeno 6927 krát ]

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 11. úno 2012 20:04:12 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
:shock: Stává se z toho blanche? :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Le Velo
PříspěvekNapsal: sob 11. úno 2012 22:57:04 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
to je teda nějáké podivné :D

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia