Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kübler 53%
PříspěvekNapsal: sob 12. pro 2009 14:25:22 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2009-02-12

Absinthe
       Kübler 53

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Průzračná. Bezchybný blanche.

Louche
        7 /10
Komentář
        Díky stíženým podmínkám v Café Jerichu jsem byl nucen nalévat vodu z třetinkové sklenice a to se po kapkách opravdu nedalo. :-) Průběh louche tedy nejsem schopen objektivně zhodnotit, nicméně finální zakalení je dostatečně hutné. Nevím jestli to bylo panákovou sklenicí, teplotou vody nebo způsobem přípravy, ale myslím si, že hutnost louche by mohla být lepší.
Poznámka k barvě
        Mléčný zákal. Není stroprocentně hutný.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Aroma nezkaleného Küblera není vůbec špatné, překvapivě není dominující alkohol a aroma pelyňku se také zřetelné. Během louche efektu jsem opravdu neměl šanci absinthe očuchat, viz sekce Louche. ;) Finální aroma je slabší, nicméně celkově příjemná s lehkým nádechem čehosi, co připomíná levnější líh, nicméně čichání ke Küblerovi mě baví a rád se k němu vracím. ;)

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Byť absinthe teplý byl, nepostrádal nic na hutnosti.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Pelyněk dominuje. Byť můj vzorek neměl vůbec studenou teplotu, neměl jsem naprosto žádný problém s pitím. Jemný, nehořký, dokonce i trpkost, klasická u jiných švýcarských absinthů, je zde na ústupu. Nenechává žádný ocas. Dobrý.

Celkový dojem
        8 /10
Komentář
        Ač jednodušší kousek, v centru Prahy jedinečná možnost dát si výtečný absinthe za 99,- V budoucnu si láhev určitě koupím.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.9 %


<< x >>



Recenzent
        Wajt

Datum
        2010-04-23

Absinthe
       Kübler 53%

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        7 /10
Komentář
        Lehce nažloutlá. Sice bez kalu, ale viděl jsem lepší blanche, snad jediná vada na kráse tohoto absinthu.

Louche
        10 /10
Komentář
        Musím dát plný počet, nemám co vytknout. Přestože příprava probíhala pomocí karafy s ne ideálně vychlazenou vodou, zakalení si dalo velmi pěkně načas, předcházelo mu důkladné olejovatění, navíc nástup odspodu, ukázkové oddělení vrstvy nezakaleného nápoje a výsledek je poctivě hutný.
Poznámka k barvě
        Mléčná s lehkým nádechem okru

Aroma
        18 /20
Komentář
        Tak tady si mě Kübler omotal kolem prstu. Již nezakalený nápoj voní velmi dobře – žádný alkoodér, anýz není radikálně dominující a intenzita je velmi slušná. Určitý problém vidím v tom, že po naředění se aroma změní jen málo, pouze více vystoupí zbytek svaté trojice. Osobně mi aroma svou podstatou i intenzitou velmi imponuje, dokonalá harmonie, krásně nasládlá bylinková vůně.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Další silná stránka Kübleru, absinthe je perfektně krémový.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Lahoda, pro mě dokonalá ukázka souhry pelyňku, anýzu a fenyklu. Přes toto nejsem schopen určovat zbytek, ale kombinace těchto základních bylin je naprosto perfektní. Jen mě trošku překvapila lehká palčivost alkoholu. Tu bych vzhledem k vůni a síle 53% nečekal. Obvykle vodním spíše méně, ale Kübler je jasnou ukázkou absinthu, který vodu opravdu potřebuje. Po větším naředění nemám výtek.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Pro mě osobně zatím nejlepší blanche (v tomto ohledu přímo zabolí úroveň camiovských Toulouse Lautrec a Heironymus Bosch La Bleue) a velké překvapení. Je příjemné, že v centru Prahy existuje lokál, kam je možné na tento špičkový absinthe zajít. Kübler ve mně podnítil chuť okusit další vrcholné blanche absinthy, které jsem až doteď relativně přehlížel…


Celkové skóre na základě hodnocení: 87.4 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne sob 10. úno 2024 22:01:06, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kübler 53%
PříspěvekNapsal: pát 23. dub 2010 20:59:35 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kübler 53%
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě 2012 14:40:58 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Po dlouhé době jsem ochutnal tento absinthe a musím konstatovat rapidní zhoršení. Poměrně dost vyčnívá nepříjemný alkoholový odér, pelyněk je pryč, anýz drtí vše okolo. V absintherii jsme se nedokázali dobrat, jakou šarži či ročník aktuálně mají, nicméně pokud jde o novou úpravu receptury, nebyl to krok vůbec správným směrem.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Kübler 53%
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě 2012 15:28:34 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Pro mě je to nepitelný absint už tak dva-tři roky. Chutná to jako ocas, který každý rozumný destilatér odděluje z absintu pryč.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kübler 53%
PříspěvekNapsal: pát 25. kvě 2012 15:55:32 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Škoda, nebýval to špatný kousek.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 5 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia