Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Absinthium 1792
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=164
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ stř 28. říj 2009 11:24:41 ]
Předmět příspěvku:  Absinthium 1792

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        15.9.2009

Absinthe
        Absinthium 1792

Verze
        Těžko říct...

Typ
        Likér

Šarže
       

Barva
        0 /10
Komentář
        Ale jako... barva je to vlastně hezká! Jak poznamenala přítelkyně, jde o klasické jablko sváru, zda jde o modrou nebo zelenou barvu. Prostě taková tyrkysově modro-zelená. Přírodní rozhodně není.

Louche
        7 /10
Komentář
        Vrchol večera, můžeme jít spát. Nejvyšší skóre hodnocení. Louche si i zde dal načas a finální zakalení je správně hutné. Nebýt té barvy, dal bych hodnocení mnohem vyšší.
Poznámka k barvě
       

Aroma
        1 /20
Komentář
        Jeden bod je za připomenutí hašlerek a něčeho malého, co se krčí v rohu a připomíná anýz. Při hlubším nádechu se do nosu dostane vlezlá lihová pachuť. Po nalití do sklenky mám dojem, že tam smrdí ještě něco.

Hutnost
        1 /10
Komentář
        Jeden bod je za kousek anýzového aromatu. Jinak jde o líh+voda. Hutnost nikde. "Krémovost" dobrých absinthů zde nehledejte. Byť jsem znám velkého "zavodňování" nápoje, tady by tomu nepomohl ani galón vody. Palčivost alkoholu je příliš silná.

Chuť
        0 /20
Komentář
        Prvního doušku jsem se hodně bál. Ale byl jsem i příjemně překvapen, že to není natolik hnusné, abych to musel vyplivnout. Při druhém doušku jsem vedle aromat ucítil něco, co nedokážu popsat, ale má první reakce byla: "Moč!" Při třetím a dalším doušku jsem se začal otřepávat. V krku se mi vytvořil knedlík, který jsem míval po celonočních kalbách. Nyní už nemůžu Absinthium 1792 ani cítit!

Celkový dojem
        1 /10
Komentář
        Dělá mi velký problém vypít celou sklenku. Možná by skóre mělo být ještě menší. Nedoporučuji ani jako alternativní "absinthové" pití.


Celkové skóre na základě hodnocení: 12,9 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/