Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinth 22
PříspěvekNapsal: úte 19. pro 2023 20:34:45 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        PSY3

Datum
        2023-12-17

Absinthe
        Absinth 22 68,2%

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        10/2023 láhev č.40

Barva
        10 /10
Komentář
        Barva zlatavě medová, bez náznaků kalu a nečistot. Na sudovou záležitost parádní.

Louche
        9 /10
Komentář
        Ředím to přes houpačku, tak pojďme na to ;) U ředění přes houpačku to jde vždy tak nějak rychleji. Každopádně to je fakt pěkné, nástup zprvu pomalejší, tančí to tam jak na baletu a pak badabum... totálně neprůhledný louche ... neprosvítitelný .. prostě med, tady asi není o čem.
Poznámka k barvě
        žluto zlato zeleno v hutnosti lučního medu

Aroma
        16 /20
Komentář
        Z láhve bych ani za mák neodhadoval, co za aroma se rozline při naletí do sklenice a už vůbec ne to, co přijde při ředění. Musím uznat že mě to překvapilo, rozvoněla se prakticky celá místnost, při bližším čmuchání ke sklenici cítím určitou zemitost, jak čerstvá hlína, netuším jestli ti je záměr, směs vůní nebo to fakt magoři destilovali z hlíny ( nedivil bych se =D ) ale mám malý problém, nevím jestli mě to láká, protože su zvědavý jak to může chutnat, nebo jestli mě to varuje. Nicméně, jdu to testnout a za aroma plus body za sílu, mínus za "hlínu"

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost lučního medu =D totálka

Chuť
        14 /20
Komentář
        TYVOE! Co ti zvrhlíci do toho všechno nenacpou? Etiketa hlásá pelyněk, fenykl, anýz rozšířen o puškvorec, bedrník, kořen anděliky a pelyněk brotan a pro jistotu rok v sudu + CBD ... no a co citím já při prvním sipu? Cítím na patře sladkost, absolutní hutnou sladkost a na jazyku hořkost a taky tu "posranou" hlínu =D Ach jo, vlastně nevím jestli mi to chutná nebo ne .... Dal jsem si už třetí sip a furt nevím .... na jazyku se drží nekonečně dlouhá sladká chuť louky, stonků a vlhké hlíny ...nevím

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        A když nevím, tak vlastně co pak na to napsat na konec? Že je to opět velmi experimentální záležitost. Louche a hutnost i čistota barvy jsou skvělé, ale nedokázal bych toho vypít víc než skleničku a pak kdo ví tím pádem jestli bych kdy dopil láhev. No, tak asi tak.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77.9 %


<< x >>



Recenzent
        Habu

Datum
        2024-01-12

Absinthe
       Absinth 22

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Jantarová hnědá s mírným nádechem zelené. Hezké, čisté. Bez problémů plný počet.

Louche
        9 /10
Komentář
        Jeden z "nejmravnějších" průběhů louche, jaký jsem kdy viděl. Počátek zákalu s odstupem času, mlha tvořící se krásně odspodu, přičemž se celá sklenka postupně zaplňuje mlžným oparem směrem vzhůru. Jediným mínusem je nakonec slabší hustota.
Poznámka k barvě
        Okrová mlha držící si nenápadnou zelenou.

Aroma
        14 /20
Komentář
        Nezakalenému absintu dominují dřevnaté tóny, což je výsledkem staření v sudu. Při přidávání vody se trochu rozvine i bylinková paleta, ale je taková... zakřiknutá, skoro plytká, přesto svěží a s neinvazivním anýzem. Dále jako bych detekoval nesušené bylinky plus zemitost, která podle mě nevychází ze sudu. Není to zlé, ale k dobrému voňavému absintu toho ještě něco chybí.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Ano, ale ne plný počet.

Chuť
        14 /20
Komentář
        Fíha... ona mírná zemitost v aromatu se jako vůbec první hlásí ke slovu. Navíc okamžitě se transformuje do trpkosti a po polknutí v ústech zůstává zázvorový dojezd. Docela síla. Alespoň tedy v prvním doušku není ani stopa po zmiňovaném sudu. Ten se dostavuje až v naprostém závěru a to společně s těmi čerstvými bylinkami, které nedokážu identifikovat. Ale nedivil bych se, kdyby šlo o nějaké nezvyklé pelyňkové odrůdy. Druhý doušek. Zázvor je MNOHEM silnější než v prvním doušku! Svěžest ostatních bylin do v druhé polovině naštěstí trochu žehlí, jinak by to byla těžká zázvorovice. Třetí doušek... snažím se zaměřit na anýz, ale ten se opatrně krčí za kousajícím zázvorem. Tedy... podle mě zázvor ve výrobě použit nebyl, ale charakteristika se tomu hodně podobá. Nicméně přesto přese všechno mi to docela jede. Z daleka nejde o nějaký absintový hit, ale rozhodně nemám problém sklenku dopít.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Na Absinthu 22 jsem nenašel nic, co by bylo nějak extra odpudivé. Aroma ujde, báze je kvalitní, samotný absint pěkně vystařený, takže nejsou cítit žádné nedostatky, chuťově zajímavé, až divoké, resp. setsakra neortodoxní a milovníci zázvoru by si asi mlaskali. Opět absint, který se absolutně liší od čehokoliv, co jsem kdy pil.


Celkové skóre na základě hodnocení: 74.1 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth 22
PříspěvekNapsal: pát 12. led 2024 22:10:22 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia