Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 21e Absinthiades
PříspěvekNapsal: pát 10. lis 2023 17:07:41 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2023-11-10

Absinthe
       21e Absinthiades

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2023

Barva
        10 /10
Komentář
        Velice hezká a čistá olivově zelená s malým nádechem zlaté. Moc hezké!

Louche
        8 /10
Komentář
        Pomalý nástup s neurčitým rozmělňováním mlhoviny, později silná a stabilně vypadající olejová vrstva na hladině. Leč zdání klame a mizí poměrně rychle. Nicméně závěr je překvapivě dostatečně hutný, takže skóre zachráněno.
Poznámka k barvě
        Absintová zelená s opatrným nádechem žluté.

Aroma
        15 /20
Komentář
        Ale aroma je zajímavé! Velice intenzivní, absint ze sklenky je cítit v celé místnosti. Je to ale divočina! Již z aromatu je patrné, že jde o blend velice rozdílných absintů z 5 francouzských palíren. Zvláště nezakalený absint je taková pětihlavá saň. Tu je cítit Guy, tu Aymonier, tu dokonce Emile Pernot. Po přidání vody vznikne homogenní slepenec všech vůní, z čehož je velice těžké detekovat jednotlivé bylinky. Jsem si zde stoprocentně jistý pouze anýzem. :D Ale občas z té homogenosti ještě vykoukne svěží sladkost. Nicméně sám pelyněk je pod tíhou tohoto slepence v podstatě zadupán. :( Můžeme jen tipovat, jaké absinty z palíren Guy, Aymonier (La Semilla), Emile Pernot, Burgeois a Marguet Champreux byly pro blend použity. Pětihlavá saň se po chvíli vrací ke slovu a jsou cítit ořechové (!!!) tóny, sladkost, anýz, fenykl... ta komplexnost je extrémní! Hodnocení ja náležitě těžké. Voňavé to je, ale divoké, nekonzistentní, byť intenzivní.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hmmm, ano, ale úplná smetana to není.

Chuť
        17 /20
Komentář
        Hmmm, první zásah je velice jemný anýz, který se v závěru nebezpečně blíží hašlerce. Tipuji Butte Montmartre z La Semilly! Tyto tóny chuti s přehledem dominují. Dojezd je sice krátký, ale zakončený onou sladkostí, která se v ústech převelice dlouho drží. Druhý doušek začíná naopak mnohem zajímavěji! Zemitost, andělika, dokonce trochu pelyňku... áááá šup s tím anýzem, který to zase všechno celé zválcuje. Každopádně to vypadá na nesourodnou saň i na poli chuťovém. Třetí doušek... až žvýkačková tzv. "candy" chuť! A anýz... tentokrát skoro až druhé housle. Tak tohle je absolutní haluz! Třetí doušek je prakticky jiný absint ve srovnání s prvním douškem. WTF?! :-o Různé absintové měňavky jsem už měl, ale tohle je total bizár... nutno poznamenat, že ale v tom pozitivním slova smyslu. Kdyby Forrest Gump místo bonboniéry lil absint, tak by to byl určitě tenhle. Před dalším douškem jsem měl regulérně strach, co to bude tentokrát... jemnost, tentokrát fenykl, ale dokonce jednoduchost, nic extra zvláštního. He? V ocasu je sice naštěstí jediná stálice anýz, ale i jeho odstíny se od sebe liší. Další doušek... ne u každého absintu recenzuji tolik "pokusů". :) Tentokrát nic... nebo... tedy, jen ten aromatický neurčitý slepenec zakončení hašlerkovým anýzem. A jedeme dál! Hmmm, teď velice příjemně svěží chuť připomínající starou produkci Emile Pernot... s pelyňkovým ocasem! Abych citoval Lakatoše: "Já to mrdám!" Tohle je opravdu ten nejdivočejší absint, jaký jsem kdy měl. Vrstvený absint, kde každá vrstva je NAPROSTO odlišná. Ještě jeden doušek k recenzi... hm, super, teď tam cítím medové tóny s květinovým zakončením. To je peklo! A jako jak mam tohle asi tak hodnotit? Některé doušky super, jiné meh... nic moc, jiné WTF?! I kdybych se držel té jediné stabilní komponenty, anýzu, tak i tam se to mění. Uf, zavřel jsem oči, myší projíždím nahoru dolů v rozmezí 12 až 20 a klikám na slepo na 17. Objektivněji to nejde.

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Jedním slovem: "Co to kurva..." jenže opět v tom (asi) pozitivním slova smyslu. Na místě, tj. přímo v Pontarlieru, mě to vůbec nechytlo, ale to protože tohle se musí být v klidu, aby ta pětihlavá saň dostala plné pole působnosti. Hodně dlouho jsem tehdy otálel, jestli mám láhev koupit a teď bych rád koupil ještě jednu, nebo rovnou dvě do archívu, abych za nějaký rok znovu ochutnal, protože jak TOHLE bude stárnout, to je opravdu jedna extrémní neznámá. Srkám stále i při psaní hodnocení absintu jako celek a cítím preban. To nevymyslíš. Klidně 9/10, nuda s tím rozhodně není!


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.1 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia