Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bohemian Absint 1917
PříspěvekNapsal: stř 14. zář 2022 20:22:51 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2022-09-14

Absinthe
       Bohemian Absint 1917

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        2022

Barva
        6 /10
Komentář
        Sice hezká limetkově zelená, ale poměrně dosti kalná. :(

Louche
        10 /10
Komentář
        Nádherný průběh! Co je ještě zajímavější, je celkové ztmavnutí barevného odstínu zelené. :-o To jsem viděl naposledy (hodně dávno) u jednoho rouge absintu. Navíc olejová vrstva mizí přesně ve správnou chvíli, kdy je nápoj připraven v poměru 1:3.
Poznámka k barvě
        Tmavěji zelená opalina.

Aroma
        18 /20
Komentář
        Květiny! To je to první, co člověka při čichání 1917ky napadne. Rukopis použitý v posledních "květinkový" absintech z Boršic, jako byl La Fleur nebo poslední šarže řady Hemingway, je patrný i tady. Je ale mnohem podmanivější (než Hemingway) a méně agresivní (oproti La Fleur). Navíc ta celá květinkovost je delikátně zabalena v rouše svaté trojce - (pravda mírný) pelyněk, nenápadný anýz a voňavý fenykl. S přidáním vody jako by se trochu vytratila intenzita, ale stále se k tomu moc hezky čichá.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Plný počet.

Chuť
        16 /20
Komentář
        První doušek je překvapivě, ale ne agresivně, trpký. Celkový průběh doušku je spíše sterilní, fenyklovější, zato v dlouhém dojezdu (ocasu) se projeví ona bylinková květinkovost. I v chuti je patrný podobný protokol ze zmíněných absintů La Fleur a Hemingway #4. Každopádně jde o long drink, protože aftertaste (češtináři, poserte se) se drží v rámci minut. Druhý doušek... průběh velice podobný, ne-li stejný. Dle tvůrce byl ve výrobě použit jeden "tajný" lesní plod. Snažím se jej detekovat, ale marně. :-/ Přestože bylo aroma slibné, není chuť nějak extra komplexní, spíše jednodušší, byť u třetího doušku je dojezd o něco zajímavější a poprvé detekuji cosi, co jsem u jiného absintu zatím necítil. Další doušek... ta trpkost hraničí, resp. se překrývá právě s touto záhadou. Napadl mě bílý rybíz nebo nezralé ostružiny. Průběh chuti je s každým dalším douškem zajímavější. Jak byl první doušek sterilní, jsou další a další hlty zajímavější a zajímavější.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Další květinková záležitost z Boršic. Opět ale velice pitelná, byť méně komplexní, přestože se chuťový profil rozvíjí během celého popíjení sklenky. Uvidíme, jak bude tento absint stárnout. :)


Celkové skóre na základě hodnocení: 84.7 %


<< x >>



Recenzent
        PSY3

Datum
        2022-12-01

Absinthe
       Bohemian Absinth 1917

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        jeden z 1917-ti

Barva
        10 /10
Komentář
        Naprosto krásná, jiskrně zelená barva, bez jakýchkoliv zákalů, sedimentů nebo vad, čímž hodně získává na své půvabnosti. Za mě velmi lákavý odstín, který už oči nutí chtít pít.

Louche
        10 /10
Komentář
        Nářez, ostatně nic jiného jsem ani neočekával. Kapky z fontány dopadají v pomalém rytmu a krásně roztancovávají olejové silice, které vzdorují a louche tedy přichází až po notné dávce vody. No a když už přijde tak pěkně od spodu aby se vytvořil onen pověstný olejový prstenec. Opravdu prstenec, žádná tenká linie, ale půl centimetru který odděluje hutná oblaka od hladiny. Když už se stane naprosto neprůsvitným a je tedy připraven ke konzumaci, působí celistvě a hutně.
Poznámka k barvě
        barva po naředění ve mě evokuje odstín : mátová zelená

Aroma
        20 /20
Komentář
        Už z láhve se line paráda, žádný čpělý alkohol ale směsice bylin s jakoby slabou hořkostí. Nicméně u ředění už se projevuje silná paleta všeho možného a láká spíše slabou sladkostí až medového charakteru. Při finálním doředění vystupuje ze sklenice lákavá slabě sladká vůně v doprovodu rozkvetlé louky.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost level absolutnost

Chuť
        19 /20
Komentář
        Chutná skvěle, už když jsem připravoval tuhle parádu věděl jsem, že tohle je přesně můj "cup of absinthe" a chuť mi to jen potvrzuje. První doušek je prakticky exploze chutí a nutí ihned k dalšímu ... a vlastně to chci vypít a udělat si další jen abych dopsal tuto recenzi. Vlastně bych mohl chuť vychvalovat do nebe, ale není potřeba. U tohoto absintu napíšu jen "TOP" a díky Martine, mám zase co pít.

Celkový dojem
        10 /10
Komentář
        Jak už absolutně krásně zpracovaná keramická láhev napovídá, že půjde o skvost, tak obsah jen podtrhuje vizuál. Dá se mu něco vytknout? Nevím, za mě je to prostě trefa do mého chuťového profilu verte absintu. Tohle mi chutná, tohle chcu pít.


Celkové skóre na základě hodnocení: 97.6 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 07. led 2024 20:34:42, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bohemian Absint 1917
PříspěvekNapsal: úte 20. pro 2022 17:19:43 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Aktualizováno.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia