Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Aztèque
PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2022 20:40:24 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2022-06-15

Absinthe
       Aztèque

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        1022

Barva
        10 /10
Komentář
        Světle žluto-zelená. Čistá, lahodící oku. V klidu plný počet.

Louche
        9 /10
Komentář
        Průběh je naprostý koncert! Louche začíná brzy, ale rozhodně ne s prvními kapkami. Ty mlhové vlny se nádherně převalují jedna přes druhou. To, jak se mísí hutné vlny s olejovými konturami je vskutku hypnotické. Škoda, že olejová vrstva na hladině mizí poměrně rychle. Hutnost je na druhou stranu poměrně masívní.
Poznámka k barvě
        Ideální absintově opalinová smetana.

Aroma
        19 /20
Komentář
        Po stránce aromatu je to klasický absint z palírny La Semilla. Pelyněk vede! Na celé čáře. Ale po přidání vody se pelyňkové aroma narovná, v závěru se objeví mírná sladkost, spolu s neskutečným aromatem pontarlierského pelyňku. Aj aj, k tomu se moc hezky čichá! Naprosto omamná vůně! I intenzita je v pořádku. Velice blízko plnému počtu! Trochu silnější pontarlierský pelyněk a byl by to 20/20.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        V pořádku.

Chuť
        17 /20
Komentář
        První setkání s ústní dutinou je "nečekaně" pelyněk. Dále trpký anýz s fenyklem a v závěru převelice příjemný ocas onoho ponta-pelyňku. Nikterak složité, ale funkční. Druhý doušek... stejný, jen v závěru se také o slovo hlásí opatrné čokoládové tóny, jejichž kombinace s ponta-pelyňkem funguje dokonale. Kdyby byly fenykl s anýzem jemnější, bylo by skóre rozhodně vyšší. I tak jde ale o prvotřídní absint!

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Jak zmíněno výše, La Semilla rozšířila své portfolio o další super záležitost. Přijde mi, že na místě měla ochutnávka o něco silnější čokoládové tóny, ale zase teď je výraznější pelyněk, jehož odrůda je tentokrát z vyšších pater. Ty tóny pontarlierského pelyňku tam jsou a čokoládové tóny jej ještě zvýrazňují. Až mě mrzí, že jsem koupil jen dvě láhve, protože by mě zajímalo, jak tento absint bude chutnat za rok/dva. Přeci jen, jde o absint vypálen v 10. kalendářním týdnu 2022. Mladé ucho! :)


Celkové skóre na základě hodnocení: 90.3 %


<< x >>



Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvek: 1 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia