Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Belle Bleue
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1107
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ úte 12. říj 2021 20:15:34 ]
Předmět příspěvku:  Belle Bleue

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2021-10-12

Absinthe
       Belle bleue

Verze
        Blanche

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        10 /10
Komentář
        Čistý, jak jen blanche čistý může být.

Louche
        9 /10
Komentář
        Ač švýcarský bleue, louche efekt zdaleka nezačíná hned s prvními kapkami. Nicméně když kalení začne, je na co koukat! Ukázkové tvoření mlhy odspodu, šedavě modravý nádech, hutnost, která ale v závěru mírně slábne. I přesto jde o velice, až nadprůměrně hutný louche.
Poznámka k barvě
        Šedavě modravé odstředěné mléko.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Anýz, anýz, anýz... a badyán. Zde je formule jasná už u nezakaleného absintu. Anýzovost, až hašlerkovitost vévodí na celé čáře. V připraveném absintu se objeví ještě něco vedlejšího, medového, ale žádná hitparáda to není. Inzenzita je ale v pořádku.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Smetana.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Zajímavé... trvá setsakra dlouho, než se Belle Bleue vůbec nějak ozve. Ale když už to příjde... A jak jinak, než anýzem. Po polknutí prvního doušku se ústa sevřou anýzovo-badyánovou trpkostí. Dojezd hašlerkovitý. Druhý doušek, stejný scénář, trvá skutečně několik sekund, ba dokonce chuťové pohárky (patrně ochrnuté z té počáteční anýzové laviny) začínají registrovat až po nějakém čase po polknutí. Paleta se nemění. I dojezd je stále stejně silně anýzový. Zmiňoval jsem sice hašlerky, nicméně nejde zase o tak moc invazivní hašlerky, míněno v tom smyslu, že i pro mě je tento absint vlastně dobře pitelný, svěží, jemný a až ve třetím doušku s celkem příjemný medovo-sametovým dojezdem.

Celkový dojem
        6 /10
Komentář
        Pro milovníky anýzu jasná volba. Pro odpůrce pendreku bude Belle Bleue působit jako kříž a svěcená voda pro upírům. Jediným plusem je, že jde patrně o kvalitní anýz & badyán, nebyl při výrobě přidán cukr a absint stále působí svěže.


Celkové skóre na základě hodnocení: 75.0 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/