Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://www.absinthemafia.com/

Armand Guy
http://www.absinthemafia.com/viewtopic.php?f=19&t=1057
Stránka 1 z 1

Autor:  Recenze [ sob 17. říj 2020 17:19:29 ]
Předmět příspěvku:  Armand Guy

Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2020-10-01

Absinthe
       Armand Guy

Verze
        Těžko říct...

Typ
        destilát

Šarže
        2015

Barva
        10 /10
Komentář
        Zlatavě oranžově nahnědlá s nepatrným náznakem růžové. Vypadá prakticky jako whisky. :) Dle všeho jde o klasický Francois Guy (což je blanche) stařený v sudu, proto jsem kategorii uvedl jako "Těžko říct...", protože verte to rozhodně není a blanche už vlastně taky ne. Nicméně barva je hezká, čistá.

Louche
        9 /10
Komentář
        Ukázkový průběh louche efektu! Začíná s přiměřeným zpožděním, tvoří se pěkně odspodu, silná olejová vrstva na povrchu, snad jen ta hutnost mohla být o něco silnější.
Poznámka k barvě
        Okrová mlha... dokonce s mírným náznakem zelené! :-o Jak tohoto docílili, je mi záhadou.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Velice jemné, dřevnaté aroma, které absintu dominuje na plné čáře. V podstatě ani není co dále rozebírat. Nepatrný bylinný nádech tam je, ale je v tak hlubokém sudu, že nejsem schopen cokoliv rozeznat... snad jen přeci jen v rohu krčící se pontarlierský pelyněk. I přes tu jednoduchost a jednotvárnost se k tomu čichá hezky.

Hutnost
        9 /10
Komentář
        Hm, ano, ale na první nástřel mi tam cosi chybělo.

Chuť
        16 /20
Komentář
        Hmmmm, veliké překvapení! V chuti se snoubí sud s bylinkami takovým způsobem, který byste jen z aromatu rozhodně nečekali. Jemnost, zemitost, přiměřená sladkost a dokonce bylinková trpkost zaplní již při prvním doušku celou ústní dutinu. Druhý doušek už není tak intenzivní a otěže s jasným přehledem přebírá zemitá sudová dřevnatost. Což na druhou stranu není vůbec nepříjemné, protože profil částečně připomíná vintage absinty. Bylinky hrají bohužel až nějaké páté housle. Ale jinak velice pitelné!

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Vintage absint light. Ten profil starých absintů se jim docela povedl. Hledáte-li nějaký základ, jak by mohl chutnat starý absint stařený v sudu, tak Armand Guy je taková demo verze bez klasicky výrazné absintové bylinkovosti. Taková whiska bez whisky. Přes to všechno jde ale o velice pitelnou záležitost, takže 7/10.


Celkové skóre na základě hodnocení: 82.4 %


<< x >>


Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/