Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Duplais Vintage Cut
PříspěvekNapsal: pát 06. bře 2020 22:35:47 
Recenze
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. říj 2009 23:40:53
Příspěvky: 328
Obrázek


Recenzent
        Habu

Datum
        2020-03-06

Absinthe
       Duplais Vintage Cut

Verze
        Verte

Typ
        destilát

Šarže
        0

Barva
        9 /10
Komentář
        Na to, že měl být tento absint stařen v sudu, to ale vůbec nevypadá. Velice příjemná tmavě olivově zelená. S menším sedimentem, ale to je u absintů ze sudu normální. Nicméně ani známka po hnědé nebo vůbec čemkoliv, co by naznačovalo dřevěný sud.

Louche
        9 /10
Komentář
        Nádherná podívaná! Louche se tvoří poměrně rychle a bohužel neurčitě v rezervoáru, ale průběh a bohatá zelená paleta barev (od světlé zespoda a tmavé odshora), na to je opravdu radost pohledět. Olejová vrstva se taktéž drží velice dlouho. Hutnost je také masívní!
Poznámka k barvě
        Husté světle zelené mléko se šedavým nádeche.

Aroma
        16 /20
Komentář
        Nezakalený Duplais Vintage Cut trochu připomíná tu krásnou dobu objevování absintů z let 2008 a 2009. To potěšilo. Ta klasická lékořicová kořenitost patrná u všech absintů od Olivera Mattera. Zakalený absint je mnohem jemnější, sud si očividně dvou andělskou daň vzal. Škoda slabší intenzity, jinak k tomuto zjemnělému Duplais moc hezky čichá. Chybí také výraznější pelyněk, ale to také není od Olivera Mattera nic nového.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Je to tam.

Chuť
        18 /20
Komentář
        Lahoda! Vůbec první nástřel prvního doušku je sametová jemnost a lahodnost, která se postupně taví do příjemné ovocnosti, která po sobě zanechává zemitější dojezd, což bezesporu výsledek onoho staření v sudu. Druhý doušek je ještě jemnější, ovocnost ovocnější a zároveň se dostavuje ta klasicky kořenitá lékořice. Dojezd méně zemitý a boční strany jazyka začínají anýzově brnět. Á! Ta menší zemitost se přesunula do zničehonic objevšího dojezdu... dloůůůůůůhého dojezdu. Yep. Toto je klasický long drink, se kterým není třeba spěchat. Další doušek... dlouhý výdech a velmi výrazný náznak sudové zemitosti. Opět jemnost, lahodnost, lékořicová kořenitost. Velmi osvěžující!

Celkový dojem
        9 /10
Komentář
        Po všech stránkách výborný, vysoce nadprůměrný absint. Vydestilováno 30.07.2016, do sudu uloženo 13.08.2016 a lahvováno 13.08.2019. Ano, celé tři roky v sudu a přesto to má nádhernou zelenou barvu. Pro všechny milovníky lékořice je tohle naprostá nutnost. A mě osobně zaujal ten nenápadný náznak z dob dávných, kdy jsem před 12 lety ochutnal Duplais verte poprvé. Bravo!


Celkové skóre na základě hodnocení: 86.8 %


<< x >>



Naposledy upravil Recenze dne ned 14. led 2024 22:27:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Duplais Vintage Cut
PříspěvekNapsal: sob 07. bře 2020 21:07:48 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak Habu me zase rozhoupal neco malo sesmolit.... Musim rict, ze Vintage cut me velmi mile prekvapil.... Klasickej Duplais jeste z kresbou patri mezi moje top absinty a po ruznejch zverstvech,jako Duplais Balance a podobne jsem,uz nic moc dobreho necekal. Kazdopadne jsem zkusil Duplais vs Vintage cut...

Foto mate prilozeno - v barve je drobny rozdil, mezi zelenou a takovou slabsi "skokansky" hnedou (zaba;)
Fotka to demonstruje velmi mirne, lec lepsi se poridit nepodarilo..... Vazne to je drobna odchylka.

Vune - Vintage cut je malinko riznejsi a intenzivnejsi co se tyce vune

Louche - v podstate nepozoruji dramatickej rozdil a v barve je po naredeni drobny naznak tmavsi mlhy ve prospech Vintage

Vune - kupodivu se mi po naredeni zda lepsi klasickej Duplais, jede si to svoje a malinko vynikne.... Zatimco u Vintage mi prijde, ze se upozadi a tak nejak rozmelni.....

Chutove - Duplais, tak jako tak tady jsem drobne v rozpacich na klasiku si nedam moc sahnout ( tady neni co menit - podotykam starsi receptura-ne ty Balance a retro hruzy).... Co se tyce Vintage tak je to klasika tak nejak zesilena na dojezdu - trosku bych to prirovnal k tem paprika pokusum u jinych absintu - na konci tu chut rozbije velmi vyrazne takova drevitost..... Narozdil od papriky to pro me neni nijak dramaticky rusive a chutove mi to prijde drobne zesilujici, ohledne trosku odlisne chuti to uz je na posouzeni kazdeho soudruha.... Za me velmi pekne osvezeni Duplais rodinky, pro me druhe pitelne a urcite malinko rozsirim sbirku o par kusu k piti..... Je tezke se predzasobit na par let...... Kazdopadne pokud skocite veci jako Retro nebo Balance, mate sanci dostat se ke slusnemu piti...... Koukejte na to jak chcete i v ramci limitky je velmi prizniva cena cca + 1/3 klasicke ceny a Markus psal o cca 418 lahvich a zatim neni problem s dostupnosti.

Ps. Ta paprika, je tam kvuli srovnani - pokud si dobre pomatuji ta nastupovala hned ze zacatku chuti,tady je to na konci.....


Přílohy:
Poznámka: Leva strana - Vintage cut
Prava - Duplais

IMG_20200307_194725.jpg
IMG_20200307_194725.jpg [ 640.67 KiB | Zobrazeno 1795 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia