Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 17   [ Příspěvků: 169 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 14:08:33 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
V Tuvyho představovací vlákně jsme se dotkli dalších oblíbených neabsintových alkoholů. Ondřej tam vzpoměl parádní gin Hendrick's.
Rád bych toto téma rozvinul a tak se ptám, jaké jsou vaše další oblíbené alkoholy?

Moje jsou jasně vidět na sortimentu lepsinalada.cz, kde mimo naší produkce (která mi logicky chutná převelice) prodávám i cizí alkoholy, které chutnají taky moc! Příkladem je fantastický gin Martin Miller's, rum Legendario, Pravda vodka či geniální hrušková Grey Goose vodka.

Jak jste na tom vy?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 15:48:56 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Tak já jsem si velice oblíbil Tvojí medovinu Martine ;) je prostě fantastická :!:
Mezi mé oblíbené nápoje dále patří KVALITNÍ vodka (třeba origo ruská Kristal), či si občas rád dám trochu dobré slivovice či gin.
Co nemusim jsou jakékoliv alkoholické "nápoje" nevalné kvality nabízené ve většině českách obchodů. Slivovice za osm pětek, či pražská vodka podle mě jsou dobrý akorát tak do ostřikovačů jako nemrznoucí směs, pít se to nedá.
Dále se vyhýbám domácí produkci, takže hustá slivovice od sousedů pálená v papińáku z bůhvíčeho mě nechává chladným. Neminim oslepnout...

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 15:51:53 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Nechci, aby to vyznělo jako nějaké šplhounství, ale prostě z alkoholu si opravdu dám pouze St. Antoine a občas nějaké pivko (Prazdroj, Staropramen) a sekt (z 99% Bohemka). Ohromně jsem ale zvědavý na Martinovu Medovinu, zatím jsem měl možnost ochutnat jednu ze Slovenska, ale nebylo to úplně ono. Špatné rozhodně ne, ale do ideálu tomu něco chybělo.
Co ale u mě neboduje je tvrdý alkohol (slivovice, whisky, rum, becherovka, fernet, atd), protože už jen jejich aroma mi absolutně nesedí. To raději zůstanu u absinthu a vychutnám si ho v jedinečné atmosféře. Protože zastávám názor, že na pití alkoholu musí být správná atmosféra a pít alkohol jen pro alkohol, tak z toho už jsem dávno vyrostl :-)
Musím vzpomenout ještě můj oblíbený Metropol Rosso!

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Naposledy upravil Repry dne sob 24. říj 2009 19:02:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 16:00:47 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Víno - hlavně bílá vína z Moravy, přívlastkové rýňáky, tramín či šedou rulandu.
Ze sektů miluji bohemia Prestige brut - je daleko lepší, než mnohá Champagne.

Medovinu mám rád, byť zde spíš chci aby byla sladká - většina výrobků "nejvyšší kvality" představujících medové víno se u mě ve výsledku umisťují hůř jak prachsprostá Elisa. Nejlepší jsem měl opět bez značky (domácí) v dřevěném sudu vyzrálou předpisových 12 let z 50% medového roztoku. Docela rád mám i Dolskou mandlovou (byť tam jde o dost levný produkt) - tu vždy spíš zahřátou či "do čaje" a vloni měli v Brně na trzích i výbornou slovenskou (nevím už ale jakou).

Gin - zatím spokojenost s Bombay Saphire, výhledově chci vyzkoušet Tanqueray No.TEN či vámi doporučovaný Hendriks.

Brandy - z komerčních produktů mě víc, jak pravé francouzské koňaky zaujala obyčejná "střední třída" od Stocku, ale většinou popíjím spíše velmi kvalitní (žádné mixy) domácí. Mezi tyto počítám i "domácí" dovezenou z Gruzie - z půdovní "komerční" výroby, kterou měl místní gruzínec doma schovanou od 60. let.

Z likérů miluju ořechovku - tu jsem si zamiloval už jako kluk u pradědy, který podle mě vyráběl naprosto nejlepší, kterou jsem kdy pil (poslední lahev z dědictví jsme vypili na silvestra 2006 myslím). Ze všech ostatních dnešních kupovaných cítím bohužel líh - což bude dáno asi pochopitelně tím, že ji výrobci opravdu nebudou mít chuť několik let skladovat před prodejem. (Vím, že je na dobré náladě v nabídce a mám ji v plánu vyzkoušet.)

Mou vášní jsou však právě Whiskey - i když pouze single malt (žádná z barev Johnyho Walkera mě neláká, byť může jít o kvalitní mixy). Mám rád spíš silně kouřové, ať už ze Speyside či Islay. Laphroig v Quarter cask síle je naprosto fantastické pití, Triple wood už je příliš dehtový, sudová síla zase příliš ostrá. Aardbeck dost experimentuje, takže Supernova určitě nee, zatímco jeho klasiky - zvlášť starší - jsou super.

Rum - zde naprosto jasně nejlepší rum na světě - Zacapa Centenario 23 y.o - Nic proti milovníkům "Tuzemáku", ale oproti tomuhle to je jako srovnávat Fruko Sultz s Doubs Mysitque.

Ovocné pálenky - moc nepiju, ale pokud bych měl do baru nějaké zařadit, rozhodně svěřím výběr svým příbuzným z valašska. Nejlepší jsem pil právě od nich - slivovičku jako olej se táhnoucí z roku 1984 - kdepak by člověk hledal "pálivost" alkoholu v geniálním tom extraktu? Krásně klouzal do krku, jako byste sušené švestičky nějak zkapalnili. (proto jsem asi také dopadl velmi neslavně a v rámci rodiny se na nějaký čas dost znemožnil)

Pivo je limonáda na osvěžení a neřadil bych ho ani mezi alkohol.

Z druhého konce: Jeden můj spolubydlící mě trikem přinutil ochutnat fantu s alpou - nikdy více!
Jako téměř hotového právníka mě pak pobavila nabídka jednoho baru v kempu na vltavě - na můj dotaz cože je na lístku ten jejich "vítr z hor" (ve smyslu "to snad přece ne") se mi opravdu dostalo odpovědi, že to je zelená s alpou a ano, že to prodávají jako pití.

T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 16:51:08 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tuvy - znám lidi co tumu říkají Aplský vánek ( zelená+9alpha) :lol:

Já osobně piju většinou vodku - Sobíky a míchaný drinky :)
Takže k tomu netřeba láhve horentních sum, taková střední třída
láhve cca 400-900Kč.
Takže opravdu kvalitní a jedinečný zážitek si dopřávám pouze ve formě kvalitních absinthů 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 17:38:09 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Bože tak o těch koktejlech z Alpy jsem naštěstí zatím ani neslyšel. To mi přijde už jako úplně hardcore.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 21:08:42 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Z "tvrdého" alkoholu je to dnes už opravdu jen absinthe! Jelikož můj vůbec první panák tvrdého byly Four Roses, tak jsem chvíli letěl na bourbonu. Dlouho mi to nevydrželo a stal se ze mne "vodka drinker", jak mě přezdívali kolegové v campu v americké divočině. Zde jsem taky vodku pít přestal, jelikož jsem vyzkoušel pít s Rusákama. Smrtící kombinace mlíka a vodky ze mě udělaly plazící se mrtvolu neschopnou jediného slova. Od té doby jsem dal vodce vale. Ale je pravda, že k vánocům jsem dostal nějakou ruskou láhev vodky a byla docela lahodná, tak se k vodce možná jednou vrátím. Nicméně poté, co jsem přestal pít vodku, jsem takřka přestal pít "tvrdej" úplně. Už ani nevím, jak jsem se dostal k produktům od L'ORu, ale absinthe mě zaujal i hostorií a hlavně šokem, jaké kolem něho kolují bludy! A když jsem ochutnal skutečný absinthe, bylo jasno. 8-) Když se jde někam "kalit" a dojde na "paňáky", tak jsem chvilku v rozpacích a nakonec si dám Becherovku! :-D

Dobré pivo si dám samozřejmě taky. :) Kvasnicové vede. Klášterní je také dobré.

A ve víně se nevyznám vůbec. Ale když je příležitost, tak jej piju. ;)

Sečteno a podtrženo: Hlavně absinthe. To ostatní jako každý průměrný člověk.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 21:29:38 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Habu píše:
Když se jde někam "kalit" a dojde na "paňáky", tak jsem chvilku v rozpacích a nakonec si dám Becherovku! :-D

Tak tohle mám u tvrdého alkoholu v průměrné hospodě naprosto stejné. Becherovku snesu, jiné druhy pití bývájí rozpodivné kvality. A hlavně, becher je žaludeční likér, tudíž není nebezpečný :lol:
Apropó, sdílím názor Tuvyho, pivo mezi alkoholy nepočítám,jelikož ho nepiju...

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 23:19:08 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
No tak z kvalitního dobrého alkoholu je to opravdu jen absinthe a poštěstilo se mi párkrát mít s tatínkem dobrý cognac (Courvoisier V.S.O.P.), a jedna lahev po tatínkovi zbyla...takže jsem si ji circa před dvěma lety postupně vychutnal k doutníkům :) Bohužel později už se mi takto kvalitního cognacu nedostalo a co jsem koupil tak nechutnalo, takze jsem ho uz nepil.

Co se týče vína tak mám velice rád vína bílá, svěžejší. Mezi mnou nejčastěji pité patří vína z produkce Valtických sklepů, samozřejmě přívlastková. Nejraději asi Savignon Pozdní sběr-je to i z nostalgických důvodů, vždycky pamatuju jak jsme si domu přímo ze sklepů v roce kdy dostal zlatou vezli domů několik krabic. Jinak piju často produkci Valtických zámeckých také proto že je u nás ve městečku čerstvě začali prodávat takže si mohu pro lahvinku zajít kdykoli je třeba (máma totiž na rozdíl od tatínka není člověk který by byl ochoten investovat do udržování několika krabic ve sklepě) :-(

Pak šumivou klasiku Bohemia Sekt.

Jako správný čech nepohrdnu pivem (ale nejsem vybíravý, do 17ti mi nešlo pod nos, to až nouze o pitelné víno v hospodě mě naučila).

Jinak z tvrdého alkoholu mám rád tuzemák (pro mě chutné, a ještě k tomu levné.Do hospody ideál) 8-) Jinak božkovskou produkci rád nemám, takovou zelenou považuji za hnus rovný Hillse.... :lol: to Tuvi: Nemůžeš srovnávat kvalitní třtinový rum s tuzemákem, je to jiné pití (podle mě teda). Jen si nemyslím že by tato česká klasika byla opovrženíhodná... Občas si rád dám Capitana Morgana (nechápu proč má tak hnusnou etiketu), jinak rum co je většinou dostupný v restauračních zařízeních moc nemusím. Jo a abych nezapoměl, je to sice procentový hype ale co si pamatuji tak mi velice chutnal ten 70ti procentní rum od LORu s kolou co je ovoněný nějakým vanilinem či čím :D Žádný vysloveně kvalitní rum jsem ještě neochutnal.

Nepohrdnu finskou vodkou a rád občas ochutnám nějaké pálené ovoce či medovinu (trapas, martinovu produkci jsem ještě nechutnal, při příští objednávce budu muset napravit na slivovici jsem slyšel mnoho chvály)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oblíbené alkoholy
PříspěvekNapsal: sob 29. srp 2009 3:47:45 
tak toto je ideální téma pro mě. jelikož pracuju jako barman už asi 9 let tak jsem toho už ochutnal spoustu. od toho nejlevnějšího až po to nejdražší. třeba minulý měsíc jsem měl možnost ochutnat Hennessy Timeless - panáček se u nás prodává za 20 000,- velmi mě překvapil.
jako student jsem začal samozřejmě s pivem. byl jsem schopen za večer vypít až 13 piv, což je teď pro mě naprosto nepředstavitelné. potom přišlo mé rumové období a velmi jsem si oblíbil již zmiňovaný rum Zacapa 23. je to velmi příjemný, sladký rumík. říkal jsem si že dát za rum starý 23 let asi 2000,- není tak moc. později jsem zjistil jak to s těma rokama je a byl jsem dost skalmanej. 23 let je jen marketingovej tah. ten rum nemá víc jak 12 let a je dobarvovanej a doslazovanej karamelem. to mu ale nic neubírá na chuti.stále se pije dobře, ale už bez těch růžovej brýlí.
v poslední době si ujíždím na whisk(e)y. Single malt nejradši Highlanads, jemější a voňavější.dám si taky rád i toho Johnyho W. se zázvorovou limonádou.
no a jinak piju hlavně cocktaily. kyselejší, osvěžující, ne sladké!
a jendou za čas si dám : vodka, cognac, brandy, gin, champagne, víno, pivo, cider, tequila, cachaca, vermut, bitter, sherry, madeiru, portské, whisky, likérek, ovocné pálenky ............


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 17   [ Příspěvků: 169 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 93 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia