Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 12 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2018 18:20:09 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Hele tím líp, že jsi na tom tak, jak jsi. Značí to jistou rezistivitu vůči tomu postižení mysli, kdy člověk začne v aparátu točit násobky měsíčního příjmu :D

V takovém případě si vytipuj několik reprosoustav, třeba podle kombinace vzhledu a výsledků v recenzích a zkus si poslechnout alespoň ty. A jako zesilovač si pořiď třeba tu Yamahu, co jsem uvedl, nebo nějaké současné Onkyo, není to žádnej zázrak, ale Tvoje potřeby to plně pokryje. Denon se tradičně řadil do vyšších sfér, dneska už to tak úplně také není, ale cenu si pořád drží, takže ten by Tě připravil o víc peněz. Chce to jen odolávat markeťáckým kecům a trochu sledovat, kdy ty kdysi tradiční značky skončily (v jaké nadnárodní korporaci) většinou to mělo vliv na kvalitu i koncepci produktů. Denon je jedna firma s Marantzem, Harman s Kardonem jsou dnes jedna parta s AKG, JBL, Mark Levinson a dalších v mateřském objetí Samsungu... Občas mají obchoďáci tendenci tlačit kecy ve smyslu, že "japonci to dělají nejlíp", nebo že "rakouský audio jsou nejlepší z Evropy"... To bejvala kdysi pravda, ale kdysi taky Japonci vyráběli v Japonsku a Rakušáci v Rakousku (a ani tak to nebyla stoprocentní záruka kvality).

Co se týká nákupu bazarové techniky a zároveň informací a sdílení zkušeností, kdybys měl zájem, koukni na http://hifi.slovanet.sk/bb/. Je to asi nejlepší forum o audio technice v československém prostoru, navíc s velkým bazarem, člověk tam získá slušnej přehled, když má čas, načíst ty vlákna. Tohle fórum má poměrně dobře namíchaný osazenstvo, kdy tam chodí mnoho techniků, inženýrů a dalších, kteří akceptují zákony fyziky a té technice rozumí. Na jiných fórech často člověk narazí jen na fyzikální bezvěrce, kteří žijí v psychoakustických bludech a marketingových žvástech (např. jednosměrné vodiče za desítky tisíc, pemza pod nožky přístrojů atp...).


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 03. pro 2019 19:11:56 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Po nejake dobe se vracim k reseni aparatury holt je cas a i nejakej peniz na konci roku bude, kazdopadne jsem ustoupil od gramofonove sestavy ke sluchatkum prioritne mi jde o domaci poslech, nemusi byt cestovni a ted resim nejakou peknou sestavu DAC+ sluchatka tak do 10k +-, mate nekdo nejake zkusenosti?

Mam prolezli nejaky fora a v lednu se chystam do audiga....
Poslech metal, vetsina mp3...... Hi-res kvalita, v ty to vetsinou ani neexistuje ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 04. pro 2019 21:50:09 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Nějaké zkušenosti ano, když je shrnu, tak platí, že poslouchat, poslouchat, poslouchat. U DACanů se nedá moc orientovat podle ceny, značkový drahý krámy často přehraje krabička od Číňana. Každopádně potřebuješ k tomu DACu a sluchátkám ještě sluchátkovej zesilovač. Nový sluchátka nesleduju, poslední dobou není čas. Jak jsem tu již psal, mám AKG K601 a obecně mi sedí projev těchto vyšších řad AKG. Ale to si chce prostě naposlouchat a porovnat, různý značky, různý modely...

DAC i zesilovač od Pro-Jectu by mohly udělat radost, je to taková nekomplikovaná střední cesta. Pokud bys šel čínskou cestou, tak nejlepší je aktuální info z fór, pač se to dost rychle posouvá. Možná Ti pomůže forum Head-Fi, jestli jsem Ti ho už neposílal.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro 2019 8:42:02 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Dik juknu se, zatim mam doporuceny veci od Schiit ale je uzasny jak low costove krabicky po 99$ za kus, Modi 3 a Magni 3, za super cenu vylezou na 6k....diky clu, atd....
Sluchatka mi doporucily Mass drop 58x, ale nechci nic co si nemuzu poslechnout..... Jo forum prolezu,diky


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro 2019 13:01:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Schiit je hodně marketing, ale kvalita výstupu není kdovíco. Zkus si najít nějaký nezávislý měření. Ale jestli to bude Tvému uchu lahodit... A pozor na audio/hifi/hi-end magazíny, jelikož je to většinou spíš katalog reklam, než soubor recenzí. Ta sluchátka jsem neslyšel. Ale ono doporučovat sluchátka je ještě horší, než třeba zesilovač, páč nejde jen o samotnou reprodukci, ale i o to, jestli Ti padnou a vydržíš je mít v pohodě několik hodin na hlavě. Některá sluchátka mi vadí po pár minutách a o některých opravdu prakticky nevím při libovolně dlouhém poslechu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro 2019 15:42:50 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak do high-endu se nepouštím už kvůli rozpočtu :D

hele je to trošku metoda pokus-omyl uvidím co udělá seance v audigu :D každopádně, nechci to ladit do smrti, tak snad to nastřelím nějak rozumně, ale i tak za tu cenu je to kompromis.... Netroufnu si koupit něco přes net, nebo nějakej bazar pokud to nejdřív neuvidím - což mě dost limituje :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro 2019 18:32:54 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Wagi píše:
hele je to trošku metoda pokus-omyl


Jo no, ale to ono vždycky, často i pro zkušený audiofily. Spoustu věcí bych si nikdy neposlechl, kdybych je nekoupil naslepo. Když to stálo za pendrek, šlo to zas do světa...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05. pro 2019 20:13:55 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
To chapu, ale tomuhle toceni penez se chci vyhnout, neni to zas tak drobnej nakup a radsi udelam kompromis v tom k cemu se nejdriv dostanu, neni to pro me takova priorita mit uptra zvuk, navic v tehlech cenovejch relacich...... To bude spis honeni draka ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 06. pro 2019 19:25:17 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
Jelikoz mam rad referencni rovnomerny zvuk a protoze jsem chudy jak cirkevni mys tak jsem zustal u AKG 172HD(na venek) a Grado SR60(na doma) kdybych chtel nejaky upgrade(a prodat ledvinu) tak od Grado RS500(pro chyrurgickou rpesnost) nebo RS1(pro presnost botanickych sbirek) u AKG bych maximalne sel so 272HD protoze vys jsou jenom 872 s minimalnim rozdilem ve zvuku.

AKG 172/272 si voli vetsina nahravacich studi a spousta lidi co delaji mastering, neco to asi znamena.
Grado jsou casto volene vinyl aficionados pro "nocni" domaci odposlech.

Co se preampu tyce tak jsem zastance elektronek, asi proto ze vetsinu hudby ted posloucham z digitalu, a ten je sakra ostry a studeny, prosti se trochu musi vypufrovat teplem a laskou :hand


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 06. pro 2019 19:45:57 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
zzaraza píše:
Co se preampu tyce tak jsem zastance elektronek, asi proto ze vetsinu hudby ted posloucham z digitalu, a ten je sakra ostry a studeny, prosti se trochu musi vypufrovat teplem a laskou :hand



Tak osobne zatim uvazuju nad otevrenejma služby chatkama, ale musim si pohlidat jakej delaj "bordel", elektronoy jsou opticky moc pekny, ale uz drazsi.... Kazdopadne musim nejprve neco naposlouchat


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 12 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia