Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 5   [ Příspěvků: 41 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: ned 05. dub 2020 15:11:36 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Rafael píše:
22Kč za litr lihové dezinfekce mi nepřijde nijak moc.
Nehledě k tomu, že forum24 a podobné spolky beru ještě méně vážněji než třeba aeronet.
(Nevynechají žádnou příležitost, ani v době krize, okopávat vládě kotníky!)
P.S. Bureše jsem nevolil, volit nebudu a rád ho fact nemám!!!


To je přece snad jedno, co dělá forum24, ne? Důležité je, jestli je ta zpráva pravdivá, nebo ne - a zdá se, že ano, protože to není jediný zdroj.

Kde bys čekal, že se takové věci dočteš, v Babišem vlastněných lidovkách, ty jsou pro tebe dostatečně seriozní? Každého mít člověk rád nemusí, ale za alternativy by měl být vdečný, tedy za takové, které neopisují z jednoho zdroje a od sebe navzájem.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: ned 05. dub 2020 21:21:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Já té poznámce o nedůvěryhodnosti některých médií rozumím, skutečnost, že Preol vyrábí a prodává dezinfekci (asi) pravdivá je, ten zbytek, předně pak, že to má jakoukoliv spojitost se Žufánkem, je domněnka vydáváná za skutečnost. Interpretace a disinterpretace informací (vč. jejich výroby, jako to dělá Slonková) je dnes bohužel náplní žurnalistiky. Z novinářů jsou influenceři, diskuse ovládají roboti, politika se zúžila na osobnostní sympatie/antipatie, program je irelevantní, politici stejnak nevládnou (to dělají ve skutečnosti úředníci bez jakékoliv odpovědnosti).

A pak se adiktologové diví, kolik tu máme alkoholiků.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: pon 06. dub 2020 4:04:30 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
V čem Preol parazituje, co udělal špatně? Jen to, že patří do Babišova hnízda?
Příloha:
Screenshot_2020-04-06-03-46-15_20200406035358844.jpg
Screenshot_2020-04-06-03-46-15_20200406035358844.jpg [ 82.14 KiB | Zobrazeno 2170 krát ]

https://www.preol.cz/anti-covid
A stěžování si pana starosty na soc. sítích taky moc nechápu když:
https://www.mesto-polna.cz/dezinfekce-a ... a/d-346395

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2020 0:33:43 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Rafael píše:
V čem Preol parazituje, co udělal špatně? Jen to, že patří do Babišova hnízda?
Příloha:
Screenshot_2020-04-06-03-46-15_20200406035358844.jpg

https://www.preol.cz/anti-covid
A stěžování si pana starosty na soc. sítích taky moc nechápu když:
https://www.mesto-polna.cz/dezinfekce-a ... a/d-346395


Nejdříve státní instituce (Celní správa) zakázala pod Babišovou taktovkou komukoliv vyrábět vlastní desinfekci, ačkoliv to bylo potřeba - likvidace konkurence a alternativ.
Pak začal desinfekci vyrábět Babišův Preol, a tuto desinfekci podle metodických pokynů nakupují za státní peníze všechny obecní úřady, u nás na Praze 2 se stejná desinfekce také rozdává zdarma. Firma Preol ovšem zadarmo neprecuje - zaplatilo se jí ze státních peněz - a zřejmě opět bez konkurzu a částkou, která nikde nebyla publikována, tradiční deal za zavřenými dveřmi.

Takže Babiš jako obvykle přesouvá státní peníze do své soukromé pokladny. Lidem už to zjevně ani nepřijde ;-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2020 1:38:58 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Tak já nevím, tomu už nerozumím. To je na mě moc. Já jen vyčenichal, že Preol prodává ve velkoobjemových kontejnerech tu dezinfekci za 22Kč/l.
A taky jsem měl jistou představu o celkem nízké ceně denaturovaného nebo technického lihu, takže mi to předražené vůbec nepřijde.
*
Jak jakým způsobem tím okrádá stát a obohacuje svá hnízda na jeho úkor, nebo jak zneužívá krizové situace netuším.
Ale snad nám to "demokratičtí" hlídací psi, denikn, forum24 apod. časem osvětlí..
Nebo ne?

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2020 3:03:59 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Rafael píše:
Tak já nevím, tomu už nerozumím. To je na mě moc. Já jen vyčenichal, že Preol prodává ve velkoobjemových kontejnerech tu dezinfekci za 22Kč/l.
A taky jsem měl jistou představu o celkem nízké ceně denaturovaného nebo technického lihu, takže mi to předražené vůbec nepřijde.
*
Jak jakým způsobem tím okrádá stát a obohacuje svá hnízda na jeho úkor, nebo jak zneužívá krizové situace netuším.
Ale snad nám to "demokratičtí" hlídací psi, denikn, forum24 apod. časem osvětlí..
Nebo ne?


Když něčemu nerozumíš, tak si o tom něco přečti, ne? Nominálně levná dezinfekce, jejíž objemy kontroluje jeden výrobce, levnou samozřejmě nezůstane. Navíc ty nemůžeš vědět, jak vypadala smlouva Preolu s nákupčími - kromě desinfekce jim tam mohli vnutit třeba "poradenské a technické služby" v nedělitelném balíku, jak už se to tak dělává (staré cikánské "kup si cihlu za padesát!"). Státní instituce samozřejmě dostane příkaz "kup a nesmlouvej!".

https://zoommagazin.iprima.cz/zajimavos ... e-problemy

Pokud ti nepřipadá alarmující stav, kdy je dominantním dodavatelem v krizi nezastupitelného výrobku jediná firma patřící premiérovi ve střetu zájmů poté, co stát na jeho příkaz zlikvidoval kvalitativně a cenově výhodnější konkurenci, tak už nevím, co bych pro tebe udělal. Připomínám, že jinde na světě nikdo lihovarům, které přešli na výrobu desinfekce (Bacardi, Bundaberg, atd.) klacky neházel, naopak, veřejnost a sdělovací prostředky jim ještě poděkovali.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2020 3:59:47 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Přečti si pořádně ten odkaz který jsi mi doporučil!
*
Myslím si, že už tady bylo v tom směru napsáno dost, včetně odkazů a každý ať si na to udělá svůj vlastní názor.
*
Já už to tady plevelit nebudu. Protože se to zvrhlo do politiky a kvůli ní se tady přece nebudeme přežírat..
Navíc v takové krizové době kterou někteří překupníci, přeproprodejci, kurewsky zneužívají...

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: úte 07. dub 2020 14:18:00 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
kamamura píše:
...Státní instituce samozřejmě dostane příkaz "kup a nesmlouvej!".


... a ty máš kamamuro snad nějaké informace, že se tak někde stalo?

kamamura píše:
Pokud ti nepřipadá alarmující stav, kdy je dominantním dodavatelem v krizi nezastupitelného výrobku jediná firma patřící premiérovi ve střetu zájmů poté, co stát na jeho příkaz zlikvidoval kvalitativně a cenově výhodnější konkurenci, tak už nevím, co bych pro tebe udělal.


...a tož toto nemůžeš snad myslet vážně! ("kolik jsi toho dneska popil?") Sám linkuješ (zaujaté) zdroje, které udávají zcela opačné skutečnosti (tj. že velkých dodavatelů je vícero) a házíš tu tyhle konspirační kryptoanarchistické fráze.

Martinovu snažení ČEST! O tom žádná pochybnost.

Nemyslím ale, že bychom se tu měli rozhádávat - jako důležité (ne)sdělení z těch dostupných vyjádření vnímám, že o povolení Martin nežádal ani další výrobu fakticky neplánoval - pokud to vnímám špatně, rád se nechám Martinem vyvést z omylu.

Pokud v tomto vidí někdo "likvidaci konkurece" společnosti, která to valí po tunách/paletách, jsem pro to tuto debatu ukončit s tím, že se nedohodneme, protože se zideologizovaným fanatikem (logického myšlení)(tím pochopitelně myslím sebe) se jinou řečí dohodnout nedá. To se už skutečně ztrácíme od původnho tématu diskuse o OMD.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2020 5:53:53 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Starosta dá požadavek na Krajskej krizovej štáb, ten dá požadavek na státní krizovej štáb. Státní krizovej štáb v době Nouzového stavu nevypisuje zádná výběrová řízení(logicky). Nakoupí třeba u Preolu za nějakou cenu, a systémem padajícího hovna pošlou tu dezinfekci tomu starostovi.
Problém je když neexistuje(není ustaven)státní krizovej štáb a štáby obcí a krajů nemají s kým komunikovat - tedy pokud nemají telefon přímo na Babiše :)

no taky sem si přihodil...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: OMD
PříspěvekNapsal: stř 08. dub 2020 11:34:39 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
drahousek píše:
Starosta dá požadavek na Krajskej krizovej štáb, ten dá požadavek na státní krizovej štáb. Státní krizovej štáb v době Nouzového stavu nevypisuje zádná výběrová řízení(logicky). Nakoupí třeba u Preolu za nějakou cenu, a systémem padajícího hovna pošlou tu dezinfekci tomu starostovi.
Problém je když neexistuje(není ustaven)státní krizovej štáb a štáby obcí a krajů nemají s kým komunikovat - tedy pokud nemají telefon přímo na Babiše :)

no taky sem si přihodil...


S tím zcela souhlasím.
Modří (a zkušenější) už vědí, co dělat, když jim superstarministr tvrdí, že vše je v pořádku a nic zvláštního se nekoná a ihned napřímo a na vlastní pěst nakupují pro své lidi, aby něco skutečně měli.
Musí být frustrující mít volbu mezi "voják se stará, voják má" a trestní odpovědností za to, že se sami zařídíte (protože nadřízený orgán to neumí) - ale za to jsou tam ti, co se starají, přeci volení a placení, ne? :mrgreen: Nic z toho však nesouvisí s kryptokoncernovými konspiracemi - to je obyčejná a všudypřítomná byrokracie moderního státu.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 5   [ Příspěvků: 41 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia