Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Versinthe
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 21:41:01 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Pokud by měl někdy někdo zájem o koupi Versinthu, může zajít do ulice Národní, čp. 31. Za nějakých 900,- dostanete velmi hezké balení i s absinthovou lžičkou. Bohužel není všechno zlato, co se třpytí a v tomto případě to platí dvojnásob.

Barva 5/10
Zelená to určitě není. Tzv. "dead leaf" barva, neboli barva "mrtvých listů" to také není. Tmavě... žlutá. Zda-li je přírodní, nevím. (na fotce vypadá lépe, než ve skutečnosti)

Louche 7/10
Nejrychlejší nástup, jaký jsem kdy viděl. K přípravě jsem použil see-saw, nalil jsem ledovou vodu z láhve, kterou jsem položil na zem a když jsem se zrakem vrátil zpět na sklenku, byla z poloviny zakalená. Louche nastupuje plně po první kapce. Takhle pravé absinthové zakalení nevypadá.

Barva po zakalení 9/10
Hustě mléčná s okrovým opálem. Moc hezké!

Aroma 3,5/10
Nádech přímo z láhve a posléze ze sklenky není vůbec příjemný a při prvním nádechu se mi zvedl žaludek. Nepříjemný odér alkoholu jak ze špatné whisky. Při kalení se vůně lepšila, leč po plném zakalení jde o velice slabý odvar původního "aroma".

Pocit v ústech 6/10
Je velice těžké zhodnotit hutnost, když "chuť" je to, co mě naprosto složilo na zem. Jinak nápoj hutný je, to se mu musí nechat, ale...

Chuť 1/10
Boha jeho! Proč?! Ještě než se první doušek octne celý ve své kráse v ústech, uzemnila mě prvotní vlezlá sladkost, která byla posléze zadupána do země nepříjemnou hořkostí, jenž se v ústech drží sakra dlouho. Druhý doušek sice již nebyl tak strašný, ale nechutenství trvá. Kdybych to byl býval věděl, celou láhev bych určitě nekupoval.

Celkové skóre 25/100
Možná jsem zhýčkán Davarovou A7, která tomuto koštování předcházela. Ale spíše si myslím, že tento macerát nedělá macerátům vůbec dobré jméno. Bohužel ho nemohu zařadit jinam. Nechutný, hořkosladký brak. Nemohu pochopit, jak jej mohli na loňském absinthiades vůbec chutnat. Na druhou stranu, sklenka se dá vypít. Druhou ale už nechci.


Přílohy:
DSCF6601.JPG
DSCF6601.JPG [ 47.83 KiB | Zobrazeno 9863 krát ]
DSCF6602.JPG
DSCF6602.JPG [ 41.61 KiB | Zobrazeno 9863 krát ]

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne sob 03. říj 2009 19:40:02, celkově upraveno 1
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 22:05:08 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za recenzi Habu, další značka které se vyhnout. Plus ta cena za macerát je neskutečná :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 22:17:26 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
To mi chcete říci, že mám v baru láhev neskutečnýho šuntu?? Jediný co mě těší je, že jsem ho dostal...
Habu díky za kvalitní recenzi, alepoň to přepošlu jako dárek dál :)
Otázka pro Martina a jiné hlavy študované v oboru. Šlo by ze vzorku zjistit, jakým způsobem byl macerát zhotoven, eventuálně z jakých surovin??

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 22:34:10 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ono to není zas tak nepitelné, jako např. to české zelené barvítko s tím číslem 1792, ale i tak jsem to nepil s chutí. :-/ Určitě to taky ochutnej. ;) ...sladkohořkej cecek... :roll:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: sob 03. říj 2009 20:34:43 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Versinthe

Recenzent Jenda 3.10.2009

Barva 4/10
Do zelené to má opravdu daleko, připomělo mi to spíše ranní moč, ovšem chemicky to nevypadá, ale kdo ví..

Louche 6/10
Opravdu stačí jedna kapka vody a je z toho mléko... Proto málo relativně málo bodíků. Asi je v tom anýzový olej

Barva po zakalení 9/10
Asi nejlepší věc na Versinthe, barva je fakt pěkná, srovnatelná i s pravými absinthy. Není to jednolitá bílá a to se cenní

Aroma 3/30
Vše přebíjí smrad podle všeho nekvalitního lihu. V tomhle si to moc nezadá s nepitelnými barvítky. Při kalení jsem cítil trochu anýzu.


Pocit v ústech 4/10
Podobně jako Habu, těžko se to identifikuje, ale je to relativně těžké v ústech

Chuť 1/20
Cože, to je absinthe?? Neuvěřitelně sladný náběh anýzu, který je v mikrosekundě přeměněn v hořkou srágoru jak chinin... Čtvrt bodu jenom za to, že je v tom anýz a pelyněk....

Celkový dojem 2/10
Vyhozené peníze, pro mě nepitelná hořká záležitost. Poměrně kvalitní louche je naprosto degradováno chutí a arometem...

Poznámky
Nechávám v baru pro zvláštní návštěvy :twisted: Vzhledem k tomu, že jsem se dostal asi k podobnému hodnocení jako Habu, tak usuzuju, že tak chutnají všechny jejich várky, ale nekupte to, když vám k tomu daj lžičku...

Jenda hodnotí Versinthe 29 ze 100

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Naposledy upravil Jenda dne ned 11. říj 2009 14:17:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: ned 04. říj 2009 0:42:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Habu: Versinthe vs. Absenthe - jak to vidíš?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: ned 04. říj 2009 9:22:19 
Jenda: Je pravda, že člověk konzumuje i očima, ale tady to jak tak koukám moc nepomohlo :ugeek:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: ned 04. říj 2009 16:21:49 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Wajt píše:
Habu: Versinthe vs. Absenthe - jak to vidíš?

Absente je o něco lepší. Je méně hořký, ale naopak možná sladší. Barvu má radioaktivně zelenou. Je to také brak, ale pro mě pitelnější.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Versinthe
PříspěvekNapsal: pon 05. říj 2009 10:14:33 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Neda mi sa trosku zastat tohto pre mna spolu s Doubs premium 55 zatial najchutnejsich maceratov. Louche je naozaj jeden z najsilnejsich, ale ako aj Martin spominal pri maceratoch pomerne rychly. Mne osobne Versinthe chuti viac ako Absente, ale oba su dost sladke. Z tohto asi najviac velmi sviezou matovou chutov sa odlisuje Doubs premium. Osobne si myslim ze ak niektory z tychto maceratov dostanete ako darek nemozte sa nahnevat.
Samozrejme pokial ide o cenu asi sa viac oplati vsadit na destilaty, ale urcite sa to neda porovnavat s ceskymi maceratmi. Tieto francuzske mi chutia o triedu vyssie. Ale kolko ludi tolko chuti ;)

A kvoli pomerne nizkemu obsahu alkoholu: Versinthe - 45%
Doubs premium - 55%
Absente - 55%

su vhodne najma pre damy a slecny.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia